Vojvodina bolja u dvomeču

NOVI SAD – Rukometaši Sloge poraženi su, sinoć na gostovanju u Novom Sadu, od domaće Vojvodine rezultatom – 25 : 22, u revanš utakmici 1/4 finala Kupa Srbije. Nakon dva meča Novosađani su, ukupnim rezultatom – 50 : 47, obezbedili plasman na završni turnir.

Požežani su odlično odigrali prvo poluvreme protiv aktuelnog šampiona, na njegovom terenu u sportskom centru „Slana bara“ u Novom Sadu. U prvih trideset minuta viđena je egal utakmica. Sloga je ta koja je kontrolisala meč, diktirajući tempo. Gosti su u tri navrata, tokom ovog dela meča, imali dva gola prednosti. Novosađani su konstantno jurili prednost rukometaša iz Požege i na kraju prvog poluvremena uspeli da stignu do izjednačenja rezultata. Prethodno su gosti, propustili priliku da na odmor odu sa dva gola viška, no u „zicer“ situaciji nije se snašao Jovanović, što koriste domaći rukometaši i brzom kontrom stižu do 13 : 13.
Nastavak susreta krenuo je jako loše po ekipu Sloge. Domaći su to iskoristili i veoma lako stigli do ubedljive prednosti koju su, rutinskom igrom, sačuvali do kraja. Neverovatan pad u igri gostiju, doveo je do toga da se na njihov prvi gol u nastavku čekalo čak deset minuta. Ništa gostima, u tom perodu meča, nije polazilo za rukom. Ili bolje reći, čudesni Kocić, začarao je svoj gol i zaustavljao sve pokušaje rukometaša Sloge. Propušteni su ziceri, pa čak i sedmerac nije realizovan, dok su domaćini, za tih deset minuta sedam puta pogodili mrežu Požežana. Agonija je završena u 41.-om minutu, nakon serije Vojvodine od 9 : 0, koja je počela krajem prvog poluvremena. Od tog momenta Sloga dolazi do igre i hvata priključak, međutim, više od časnog poraza se nije moglo. U svakom slučaju momci iz Požege su još jednom pokazali da mogu da se nose sa najboljim timovima u zemlji, a ovim dvomečom, sa prvakom Srbije, ispisali su najlepšu stranicu u svojoj dosadašnjoj istoriji. Koliko je trener domaćeg tima Đorđe Ćirković, ozbiljno shvatio meč sa Slogom, pokazuje i podatak da su njegovi najbolji igrači ove večeri Elezović, Orbović, Stanković, Nikolić i Kocić, na terenu proveli svih 60 minuta.
Kao i u prvom meču i večeras su sjajni bili golmani. Domaći čuvar mreže Miroslav Kocić, zabeležio je čak 19 odbrana, dok je Jovan Kukobat, golman Sloge, zaustavio 12 protivničkih šuteva. Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Miloš Orbović sa 6 golova, Strahinja Stanković je postigao 5, Uroš Elezović 4. Na drugoj strani, u ekipi Sloge, Nemanja Gojković je stigao do 6 golova. Jedan manje postigao je Mladen Krsmančić, dok je kapiten, Milan Pavlović, četiri puta savladao Kocića.
Po završetku utakmice čestitke za pruženu partiju, u dvomeču protiv Vojvodine, rukovodstvu Sloge, uputili su čelnici Rukometnog saveza Srbije, Velimir Marjanović i Božidar Đurković, koji su prisustvovali meču. Pohvale su stigle i od čelnika novosadskog kluba, ali i od velikog broja ljudi iz sveta rukometa, koji su ovaj meč gledali u direktnom prenosu.