Vesnić spremno na Slovakiaringu (VIDEO)

SLOVAKIARING – Tokom predstojećeg vikenda na Slovakiaringu biće održana trka Centralne Evropske zone, Milovan Mikica Vesnić izvezao je najbrži krug u klasi D4-3500 na današnjem treningu.

Milovan Vesnić je sa svojom ekipom Vesnić racing team više nego spreman stigao u Slovačku gde će pokušati da osvoji prvo mesto, na jednoj od tehničkih najzahtevnijih staza u Evropi.

Srpski takmičar je  u naboljem pokušao zabeležio 2:13.939, što ga je dovelo na vrh u klasi, a na 16. mesto apsolutno. Na prvih 15 mesta poređali su se automobili klasa D4+3500 i D5. Drugo vreme zabeležio je Balint Hatvani u “alfa romeo đulijeti” tima Unikorse.  Treći je bio Čeh Vaclav Nimč Mlađi u “audiju RS 3 LMS”, zahvaljujući krugu od 2:15.714. Četvrto vreme na treningu ima Jakub Višomirski, vozač “honde sivik” FK2 ekipe ASK Vesnić. Poljak je svojh 2:16.040 zabeležio u poslednjem brzom krugu.

Poredak prve trojice nagoveštava tromeč vozača koji su ove godine jedini osvajali trke u CEZ D4-3500 klasi. Vesnić je jednom slavio u Mađarskoj, dva puta na Red bul ringu i jednom na Grobniku. Hatvani je osvojio jedan sprint na Hungaroringu, a Nimč Mlađi na Grobniku.

Na trening Grupe preko 2 litra, u okviru koje se Vesnić takmiči, izašlo je 28 takmičara, od toga 9 nastupaju u njegovoj, D4-3500 klasi.

Za subotu su predviđene kvalifikacije u 9:05 a prva trka, sa startom u 14:20, a u nedelju kvalifikacije od 10.15 a druga trka startuje od 15h.