Važna tri boda (video)

IVANJICA – Javor Matis je uspeo da savlada dobru ekipu Inđije 2:0, golovima Mićanovića i Dinčića a 500 gledalaca može da bude zadovoljno onim što su videli na  meču.

Novi – stari trener Ivanjičana Aleksandar Janjić imao je dosta dilema oko toga kako sastaviti ekipu, znajući da u sledećem kolu sledi derbi u Gornjem Milanovcu. Milošković je bio rovit zbog povrede, Docić, Kolaković i Stojaković našli su se u protokolu ali su sedeli na klupi, a nije bilo ni Gojačanina zbog parnih kartona. Janjić je želeo pobedu o ovoj utakmici ali i da sačuva ključne igrače za predstojeći derbi pa je Javor Matis nastupio u sastavu: Đogatović, Vujović, Simović Milović, Đokić, Mićanović (Kolaković 56′), Ađuru, Gafurov (Stojaković 46′), Čečarić, Dinčić (Ratković85′) i Dražić. Na kadrovske probleme se žalio i trener Inđije, Miloš Veselinović jer nije mogao da računa na šestoricu standardnih prvotimaca pa je Indjija igrala u sastavu: Milinović, Smiljanić, Stanovčić, Simonović, Rajović, Zdravković, Bosančić, Jovanović, Vuković (Krasić 67′), Zakarija (Yun 82′) i Bjedov (Dimitrić 37′). Utakmicu su sudili Jovan Šegrt, Vladimir Šegrt i Miroslav Lazić svi iz Beograda.

U sportu je uvek najteže ostvariti unapred upisane pobede, a Ivanjičanima je išlo na ruku što im je  u goste došla raterećena Inđija, koja se predstavila kao fudbalski pismena ekipa. Želeli su da se nadigravaju, da ostvare povoljan rezultat što je odgovaralo domaćim igračima pa je već u sedmom minutu Dinčić šutirao glavom pored gola na centaršut Vujovića. Pet minuta kasnije isti igrač je ponovo pokušao, ovoga puta asistent je bio Dražić, a lopta završava u rukama  nervoznog Milinovića. Agilni Simović, koji se tokom  utakmice non stop ubacivao po levoj strani odlično centrira, lopta dolazi na drugu stranu do Čečarića a Milinović uz pomoć svojih saigrača nekako uspeva da odbrani svoj gol. Gosti su prvi put zapretili preko Zakarije u 30. minutu a njegov udarac je bio lak plen za Đogatovića. Domaći su poveli u 35.minutu. Odlični Čečarić je proigrao supertalentovanog Mićanovića posle čijeg udarca lopta završava iza leđa nemoćnog Milinovića. Evrogol momka koji je bio na meti londonskog Arsenala, a ovim pogotkom je potvrdio da Javor Matis dobija igrača na duže staze. Želeli su domaći da što pre reše pitanje pobednika pa je još jednom Dinčić šutirao, a lopta za malo odlazi preko prečke. Asistent je bio Simović. Po ko zna koji put Javor Matis u ovoj sezoni lomi prptivnike u poslednjim minutima prvog poluvremena, a tako je bilo i danas. Još jednom je mladi Bojan Čečarić sve lepo uradio, pogodio u trepavicu Dinčića koji se samo poklonio i svojoj ekipi doneo vođstvo od 2:0. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Janjić je na poluvremenu u svlačionici ostavio Gafurova a na teren poslao Stojakovića. Igrač od kojeg dosta zavisi igra Javor Matisa dugo vuče povredu i nema ozbiljniji trening već 20-tak dana, a Janjić zna koliko će on biti potreban u derbiju protiv Metalca pa mu je pružio priliku u drugom poluvremenu. Gosti su prvi zapretili preko Smiljanića u 51. minutu kada je igrač Inđije dobro raspalio po lopti koja završava tik iznad prečke. U 56.minutu Jnajić vrši drugu izmenu Mićanović-Kolaković koji staje u štopersku liniju sa Milovićem, a Đokić prelazi u vezni red. Do kraja utakmice do gola je mogao i Dražić u 87.minutu kada lopta prolazi pored gola kao i rezervista Jun, ali je lopta bila brža od njega i nije mu dozvolila da je pošalje tamo gde je hteo.
Postignuti rezultati i te kako idu na ruku Ivanjičanima. Metalac je remizirao u Šapcu i tako dozvolio Javor Matisu da im priđe na samo bod zaostatka, pa će utakmica u Gornjem Milanovcu biti veoma značajna za oba rivala. Ko bude imao više nerava steći će prednost koja bi trebalo da znači Jelen super ligu. U jesenjem delu u Ivanjici bilo je 0:0, tako da Javor Matisu u ovom derbiju odgovara samo pobeda. Janjić koji je svojevremeno vodio Metalac, a sada je na klupi ivanjičkog prvoligaša, imaće sedam dana da spremi taktiku i igrače za meč sezone.