Važna pobeda crno-crvenih

UŽICE – U šestom kolu Zapadno moravske lige fudbaleri užičke „Slobode“ savladali su „Slogu“ iz Sjenice rezultatom 1:0.

Domaći fudbaleri priredili su neverovatan meč za oko 1500 gledalaca. Od samog početka obe ekipe su igrale otvoreno, ali nije bilo ozbiljnih prilika za pogodak. Bilo je nekoliko oštrih startova pa je poluvreme završeno sa po tri žuta kartona, a na semaforu 0:0.

Drugo poluvreme obeležila je konkretnija igra crveno – crnih. U 67. minutu dosuđen je penal za domaći tim nakon kojeg je „Sloboda“povela sa 1:0, ali je je sudija odlučio da ga poništi. Cela utakmica bila je vrlo dinamična i puna tenzija, a u trenutku kada se očekivao kraj utakmice Damjanović je, u 93. minuti, postigao jedini gol.

Teška igra, važna pobeda. Foto: Dragan Karadarević

Nažalost, kraj susreta obeležili su incidenti kada je odbrambeni igrač „Sloge“ šutnuo Damjanovića nakon sudijskog zvižduka, nakon čega je došlo do koškanja svih aktera meča. „Slobodin“ štoper Mitrović dobio je udarac u glavu i zaradio direktan crveni karton iako je razdvajao igrače i smirivao napetost.

Jučerašnja pobeda veoma je bitna za „Slobodu“ pred naredni meč u Bajinoj Bašti protiv tamošnje „Sloge“.