Vanredno povećanje plata prosvetnim radnicima

BEOGRAD-Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici uredbu koja predviđa dva vanredna povećanja plata prosvetnim radnicima, po pet odsto od 1. marta i 1. oktobra.

Ministar finansija Siniša Mali izjavio je jutros da je dogovor sa prosvetarima  napravljen da se povećaju plate i da se osnovna plata izjednači sa prosečnom u državi.

Vlada Sbrije mere

“Od 1. marta pet odsto, od 1. oktobra još pet odsto. Od 1. januara važi redovno 2026. povećanje, to je ukupno 33 odsto. Za trećinu će, za samo godinu dana, porasti njhove plate. Ispunjavamo obećanje, idemo sa povećanjem. Ovo povećanje odnosi se i na vaspitače i vaspitačice u predškolskim ustanovama“,rekao je Mali .

Tanjug

You may also like...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.