Užički “Anđeli” na obeležavanju jubileja udruženja u sastavu Saveza MNRO

BEOGRAD – U multimedijalnom prostoru EXPO 2027 Playground na Beogradskom sajmu proslavljeni su jubileji udruženja u sastavu Saveza mentalno nedovoljno razvijenih osoba, među kojima i značajan jubilej užičkog udruženja “Anđeli”. Događaju je u ime grada Užica prisustvovao Stefan Maksimović, pomoćnik gradoanačelnice.

MNRO Anđeli u Beogradu
Foto: Grad Užice

“Dvadeset godina postojanja, trajanja i rada Udruženje MNRO “Anđeli” Užice nije samo jubilej jednog udruženja, već priča o ljubavi, humanosti, istrajnosti i borbi za dostojanstveniji život dece i osoba sa smetnjama u razvoju i njihovih porodica”, istakla je Tanja Selaković u obraćanju prisutnima.

“Upravo ta ljubav prema deci i osobama sa smetnjama u razvoju davala nam je snagu da istrajemo i da se borimo za bolje uslove života za veću vidljivost i za veće razumevanje u društvu. Ponosni smo na sve što smo stvorili tokom ovih 20 godina, na pruženu podršku porodicama na realizovane radionice druženja , na saradnju s ainstitucijama i organizacijama, na svaku pruženu ruku podrške, ali i svaki osmeh koji smo uspeli da izmamimo našim anđelima. Najveća vrednost našeg udruženja nisu projekti ni brojevi, već ljudi, deca sa smetnjama u razvoju koja nas svakodnevno uče razumevanju, strpljenju, doboroti i pravim  vrednostima života. Roditelji koji su pokazali neverovarnu snagu i hrabrost, volonteri, prijatelji i svi saradnici koji su godinama nesebično davali svoje reme, trud i podršku”, naglasila je Selaković.

MNRO Anđeli u Beogradu
Foto: Grad Užice

Ovaj događaj okupio je prijatelje, saradnike, roditelje, donatore i goste koji su još jednom pokazali koliko zajedništvo, podrška i dobra dela imaju snagu da menjaju živote. Svaki osmeh, zagrljaj i lepa reč bili su potvrda da je iza Udruženja dve decenije velikog rada, odricanja i ljubavi utkane u svaki korak.

Poseban utisak ostavila je toplina i iskrenost ljudi koji su bili deo ove svečanosti. Mogla se osetiti zahvalnost prema svima koji su tokom svih ovih godina pomagali da “Anđeli” rastu, opstaju i budu sigurno mesto podrške, razumevanja i nade.

Tokom proteklih 20 godina Udruženje MNRO “Anđeli” Užice postalo je simbol borbe za prava, inkluziju i bolji položaj osoba sa smetnjama u razvoju. Iza svakog uspeha stoje veliki trud, neprospavane noći, briga, ali i ogromna ljubav ljudi koji nisu odustajali ni kada je bilo najteže.

Ovaj jubilej ostaje kao podsetnik da su “Anđeli” mnogo više od udruženja – oni su porodica, oslonac i mesto gde se ljubav meri delima.

GRAD UŽICE

You may also like...