Umetnička radionica Jagart u pribojskom muzeju
PRIBOJ-Zavičajni muzej u Priboju po 17.put organizuje Međunarodnu umetničku koloniju “Jagart”,za nadarenu i decu koja žele da iskažu svoj umetnički izraz.Ova umetnička radionica ove godine na direktan način vezana je za obeležavanje jubileja ove kulturne ustanove.

„Ove godine nema posebnog mentora već su mentori polazanici iz predhodnih godina,koji studiraju likovne akademije.Hvala im što su pristali da svoja isksutva i znanja prenesu novim polaznicima naše dečje kolonije“ ,kaže Nada Milićević ,direktorka Zavičajnog muzeja u Priboju.
Polaznici kolonije su iz Beograda,Novog Sada,Podgorice i Priboja.

Međunarodna dečja umetnička radionica “Jagart” u Priboju završava se u subotu,9.avgusta,zajedničkim druženjem i dodelom učesničkih diploma,uz izložbu radova sa ovogodišnjeg okupljanja, u Galeriji Zavičajnog muzeja.
Pribojci je mogu videti do 19.avgusta.
Opština Priboj,ZooMUE







