Ubedljivo protiv Jedinstva (video)

IVANJICA – Javor Matis je svojom trećom uzastopnom pobedom prišao vodećem dvojcu, Metalcu i Radniku, na samo bod zaostatka.

U 21.kolu pred 800 gledalaca, savladana je ekipa Jedinstvo Putevi, rezultatom 3:0 i borba za super ligu tek sada počinje. Slavenko Kuzeljević se opredelio za sastav: Đogatović, Gajić, Miletić, Kolaković, Milović, Docić (Gafurov 77′), Mićanović (Ađuru 46′), Simović, Milošković, Stojaković (Čečarić 65′) i Dražić. Nenad Markićević je izveo ekipu u sastavu: Marinković, Marjanović, Joksimović, Đurić, Glišović, Jakšić, Petrović, Plavšić (Tutnjević 76′), Cvetanović (Mladenović 46′), Isidorović (Janković 71′) i Ajković. Sudijsku trojku predvodio je Dragan Čolović iz Raške a pomoćnici su bili Dušan Jakovljević iz Ivanjice i Milan Pešović iz Kraljeva.

Kako su kredit potrošili u Kraljevu protiv Sloge i Bežanije u Beogradu igrači Javor Matisa savaku utakmicu dočekuju pod velikim pritiskom. Današnji protivnik je bila ekipa koja u prolećnom delu nema nijednu pobedu, postigla je samo jedan pogodak, i svi su očekivali sigurnu pobedu. Najavu svoje dobre igre Docić je pokazao već u trećem minutu kada je sa 25 metara raspalio po lopti, a ona odlazi zamalo preko gola. Samo minut kasnije brza akcija domaćih u kojoj su učestvovali Docić, Miletić, Stojaković i Milošković a Glišović interveniše ispred napadača Ivanjičana i loptu šalje u korner. Prvu ozbiljnu priliku za goste iz Užica imao je Isidorović u 18.minutu. Plavšić je odlično proigrao Isidorovića, koji je umakao kompletnoj odbrani Javor Matisa a onda šutirao kao početnik, pored gola. Kazna za promašaj stiže minut kasnije. Lopta brzo ide od Stojakovića prema Dražiću a potom do Docića, koji prvo Glišovića šalje po burek a onda levom spoljnom pogađa malu mrežu za vođstvo domaćih od 1:0. Mogli su gosti do izjednačenja u 27.minutu. Cvetanović je dobro prošao po levoj strani, još bolje uposlio Isidorovića, kada lopta posle njegovog udarca i intervencije Đogatovića šeta po gol liniji, i na kraju završava u rukama golmana Javor Matisa. Raspoloženi Docić poigravao se sa igračima Jedinstvo Puteva, prolazio je pored njih kako je hteo, što govori 41.minut kada su ga pustili da šutira sa preko 25 metara a lopta prolazi tik pored leve stative Marinkovićevog gola. Posle kornera najbolji u skoku je bio Milošković ali nedovoljno visok da bolje zahvati tu loptu i sprovede je u mrežu. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme.
javor-jedinstvoPrvu priliku u nastavku imao je Milošković kada se poigrao sa štoperima gostiju, a kao nepremostiva prepreka pojavio se Marinković. Na drugoj strani je zapretio Ajković posle slobodnog udarca u 52.minutu. Pitanje pobednika rešeno je u 55.minutu. Dosuđen je slobodan udarac iskosa sa desne strane, Đurić zbog prigovora dobija žuti karton, a Docić koji je za ovu utakmicu odlično namestio nišanske sprave, uz pomoć golmana Marinkovića dolazi do svog drugog gola i vođstva njegove ekipe od 2:0. Veoma lako su mogli domaći i do trećeg gola u 67.minutu. Pogrešili su na levoj strani Joksimović i Đurić, lopta od Miloškovića ide do Docića, pa do Dražića koji pogađa prečku Marinkovićevog gola. Pokušao je Ajković u 80.minutu isto što i Dražić kada je pogodio mrežu Jedinstvo Puteva, ali je Đogatović bio spreman i izboksovao loptu u polje. Tačku na i na ovu utakmicu stavio je Čečarić u 85.minutu. Lopta je od Gafurova stigla sa desne na levu stranu do Simovića, usledio je odličan centaršut, loša reakcija Joksimovića i Glišovića što vešto koristi Čečarić i trese mrežu Marinkovića. Pokušao je Ajković da ublaži poraz putara u 87.minutu ali mu to nije dozvolio sigurni Đogatović.
Javor Matis sada ima samo bod zaostaka za Metalcem i Radnikom . U sledećem kolu ih očekuje veoma teško gostovanje u Beogradu zahuktalom Sinđeliću, ali ukoliko žele povratak u superligu moraće da nastave pobedonosnu seriju.