Ubedljiva pobeda Sloge (video)

POŽEGA – Sloga je veoma ubedljivo savladala Zvižd i osvoijla prva tri prolećna boda. 300 gledalaca je po kišnom vremenu videlo pet golova i zasluženu pobedu domaćina.

Sloga je igrala u sastavu: Rumenić, Vukašinović, Radovanović, Nikolić, Ćendić, Filipović (Grujičić 85′), Ružičić, Leković (Kuveljić 62′), Đokić (Đorđilović 77′), Plazinić i Arsić. Za Zvižd su nastupili: Nikolić, Janković, Mišić, Vukićević, Drašković, Lazić (Živanović 46′), Maslaković (Gudžić 77′), Lazić , Ignjatović, Stojadinović i Đorđević (Jovanović 46′). Utakmicu je sudila sudijska trojka Nikola Strahinjić iz Kraljeva, Đorđe Petrović (Čačak) i Vladimir Mirčević Kragujevac.
Gosti iz Kučeva su bolje otvorili utakmicu jer su već u 13.minutu poveli. Straninjić je skok Nikolića na centru okarakterisao kao prekršaj, Lazić je na brzinu izveo prekid tražeći Stojadinovića a tom prilikom ne zna se ko je bio neoprezniji, golman Rumenić ili naš snimatelj. Lopta završava iza leđa golmana Sloge za veliku radost gostiju iz Kučeva koja je trajala samo dva minuta. Dobra akcija igrača u plavo belom po levoj strani, lopta je išla od Filipovića ka Radovanoviću, a potom do Arsića. Radovanović pokazuje kvalitet koji svaki terenr voli i koji je osnov savremenog fudbala a to je nastavak kretnje a kruna svega je asistencija za Plazinića i rutinska realizacija. Nastavili su sa napadima domaći i već u 29.minutu dolaze do vođstva. Ispucanu loptu od strane Draškovića fudbaleri Sloge brzo vraćaju na protivničku polovinu, Leković vrši presing na Draškovića koji odlučno pronalazi Plazinića što ovaj koristi nanačin kako to rade vrhunski golgeteri, rutinski i sa lakoćom. Na poluvreme Sloga zasluženo odlazi sa vođstvom od 2:1.
Trener Zvižda Mišić u svlačionici ostavlja Lazića i Đorđevića a umesto njih u igru šalje Jovanovića i Živanovića želeći da ostvari bolji rezltat u nastavku igre. Ipak do prve prilike u nastavku došli su domaći ali je Đokić posle solo akcije možda trebao da koristi levu umesto desne noge, Njegov udarac je izblokiran tako da Nikolić nije morao da strahuje za svoj gol. Nikitović u 62.minutu vrši izmenu Leković-Kuveljić, koja se pokazala kao prava. Pre trećeg gola domaćih, gosti su zapretili preko Maslakovića ali je ovoga puta Rumenić bio oprezniji kao i par sekundi kasnije kada je svoj udarac oprobao Lazić. Pobednik je rešen u 78.minutu. Lopta dolazi do Kuveljića koji prvo vara Vukićevića pa Draškovića da bi usledila asistencija za Đorđilovića što mu je bio prvi kontakt sa loptom jer je u igru ušao minut pre toga. Isti igrač je mogao do svog drugog gola u 79.minutu ali je brzopleto šutirao pored gola. U 80. je sudija Strahinjić je bio daleko od mesta događaja pa start Vukićevića nad Arsićem nije okarakterisao kao najstrožu kaznu a minut kasnije tačku na i stavlja Kuveljić, na asistenciju Plazinića.

Strahinjić je u veoma fer i korektnoj utakmici podelio tri žuta kartona, Filipoviću i Ružičiću iz Sloge i Živanoviću iz Zvižda. Iako je kiša padala tokom cele utakmice nije bilo ozbiljnih prkršaja, tako da sudijska trojka nije imala težak zadatak.