U gostima Slobodi bod protiv Proletera

NOVI SAD – Odlaganje utakmice sa Dinamom, donelo je Slobodi i drugo prolećno gostovanje, ovog puta protiv Proletera, ali to nije poremetilo Užičane jer je ostvaren još jedan pozitivan rezultat (0:0).

sloboda generalka1Za nerešen ishod, bez golova, najzaslužniji je golman Nikola Tasić, koji je već u osmom minutu utakmice pokazao da je raspoložen i da će sve učiniti da spasi svoju mrežu. Početkom drugog poluvremena Sloboda je imala idealnu priliku, Jeremić je sa ivice kaznenog prostora gađao ugao, ali nije bio precizan pa je golman domaćih Rockov imao dovoljno vremena da interveniše i spreči promenu rezultata. Fudbaleri Proletera su pokušavali da na suprotnoj strani pronađu put do Tasićevog gola, ali odbrana Slobode je bila na visini zadatka. U 72. minutu Vučković je dobio drugi žuti karton, pa je Sloboda do kraja igrala sa igračem manje, ali na sreću to nije uticalo na rezultat, pa se Užičani sa puta vraćaju sa još jednim vrednim bodom.

Odložena utakmica 17. kola Prve lige Srbije Sloboda – Dinamo (Vranje) odigraće se u sredu 23. marta u 14.30 na stadionu u Užicu. U istom terminu odigraće se još tri meča Prve lige Srbije koji su odloženi zbog velike vode na terenima kao posledice višednevnih kiša.

PROLETER: SLOBODA 0:0. Stadion: Slana bara. Gedalaca: 500. Sudija: Bojan Krstić (Beograd). Pomoćnici: Miloš Miškeljin i Nikola Milosavljević (Beograd). Žuti kartoni: Ćurko, Kočović (Proleter), Vučković, Babić (Sloboda). Crveni karton: Vučković (Sloboda) u 72. minutu.

PROLETER: Rockov, Lazarević, Ćurko, Čović, Žigić, Karanov (Milošević), Zličić, Grgić (Komazec), Petrović, Kočović, Švonja.

SLOBODA: N.VIZ. Tasić, Miličić, Vučković, Babić, Milekić, Milanović, N. D. Tasić (Đurić), Đorđević, Petrović, Vukojičić (Čumić), Jeremić (Emeka).
IZVOR:Sportski žurnal