U derbiju svakom po bod (video)

POŽEGA – Gosti su prvi došli do prednosti golom Ristića a Plazinić iz penala doneo izjednačenje.

sloga-mokra goraU poslednjem kolu srpske lige Zapad sastali su se Sloga i Železničar, dve ekipe koje su pre početka prvenstva važile za kandidate koje će biti veoma konkurentne za sam vrh tabele. Rezultati tokom jeseni su demantovale te procene, pa Sloga i Železničar moraju da se zadovolje prosekom. I ovoga puta je u duelu ova dva rivala viđena velika borba i dosta nervoze da bi na kraju bilo nerešeno, 1:1. Sloga je igrala u sastavu: Rumenić, Arsić, Radovanović, Ćendić, Grujičić, Filipović, Avramović, Vukajlović, Vukašinović, Terzić i Plazinić. Železničar: Jovanović, Osmanović, Spasenović, Nebojša Simić, Mladenović, Kuveljić, Spasojević, Vladimir Simić, Drinić, Ristić i Matić. Sudio je Miloš Petrović iz Smederevske Palanke sa pomoćnicima Aleksandrom Govedarevićem iz Velike Plane i Nikolom Obradovićem iz Batočine.
Železničar je jedan od najneugodnijih rivala za Slogu pa je oprez bio na veoma viskom nivou. Ikao Lajkovčani ne igraju onako kako se od njih očekivalo Nikitović, trener Sloge, je morao da vodi računa o svakom potezu jer ni njegovi puleni ne pružaju ni delić onoga što mogu. Oko 300 najvernijih gledalaca videlo je veoma tvrdu utakmicu a prvu priliku beležimo već na početku osmog minuta. Najbolji akter današnje utakmice Veljko Plazinić izborio se za jednu loptu pa je prosledio do Vukajlovića a on do mladog i talentovanog Terzića posle čijeg udarca loptu ka golu zaustavlja stativa. Kazna stiže četiri minuta kasnije. Avramović je izgubio loptu na protivničkoj polovini, Spasojević je krenuo kao brzi voz ka golu domaćina u čijoj se odbrani stvorila rupa, što koristi Ristić i laganom realizacijom dovodi goste do prednosti od 1:0. Najrapoloženiji igrač Sloge Plazinić krenuo ka golu Železničara u 15. minutu da bi ga pored Jovanovića sustigli i Ristić i Spasojević tako da od izjednačenja nije bilo ništa. Koliko je ovaj igrač zadavao problema odbrani gostiju govori i 18.minut kada Mladenović zbog povlačenja za dres ulazi u beležnicu sudije Petrovića. U 23.minutu beležimo veoma zanimljiv pokušaj Matića, kada je sa skoro 40 metra pokušao da lobuje istrčalog Rumenića. 36.minut donosi penal za domaću ekipu. Opet je Plazinić u glavnoj ulozi. Ćendić ga je pronašao na levoj strani, Osmanović je nepropisno startovao a za Petrovića nije bilo dileme. Pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne izvodi penal u ovom slučaju nije važilo. Plazinić je odlučno uzeo loptu i poslao je neodbranjivo u gornji desni ugao Jovanovićevog gola. Do kraja poluvremena nije bilo prilika pa su igrači na odmor otišli rezultatom 1:1.

I u drugom poluvremenu Sloga prva dolazi do dobre prilike. Igrao se 48.minut kada je Radovanović lepo proigrao Leposavića koji vara Jovanovića, a loptu na putu ka golu stiže Mladenović i spašava čist pogodak. Beležimo i pokušaj Vukajlovića u 53.minutu kada šutira sa ivice šesnaesterca, bezopasno za Jovanovića. Još jedom je Plazinić stvorio priliku za svoje saigrače, ovoga puta za Leposavića. Lopta dolazi sa desne strane a napadač Sloge kasni za korak što je bilo dovoljno Radivojeviću da otkloni opasnost ispred svog gola. U samoj završnici meča Simić je promešao odbranu domaćih a na kraju je njegova ekipa dobila samo korner.
Sloga jesenji deo prvenstva završava na 9.mestu. Odbrana Sloge je kapitulirala 11 puta, dok su napadači isto toliko puta zatresli protivničke mreže. 18 bodova, ni mnogo ni malo obzirom na igre koje su pružali tokom jeseni tako da će uprava kluba sa trenerom Nikitovićem morati da traži neka rešenja radi boljeg proleća.