Tužilaštvo formiralo predmet o deponiji
UŽICE – Osnovno javno tužilaštvo u Užicu, saopštilo je da je odmah formiralo predmet odmah po saznanju da je došlo do požara na deponiji i samostalno formiralo predistražni postupak, reagujući kako su naveli na “niz neistinitih i zlonamernih tvrdnji iznetih od strane pojedinih građana o izostanju reagovanja tužilaštva.”

Kako se naovid u saopštenju Glavni javni tužilac podneo je više zahteva za prikupljanje neophodnih obaveštenja među kojima i Policijskoj upravi u Užicu.
U saopštenju se dodaje da su pored zahteva Policijskoj upravi u Užicu, zahtevi za prikupljanje obaveštenja upućeni i svim nadležnim organima, Sektoru za vanredne situacije, Republičkoj inspekciji za zaštitu životne sredine, Agenciji za zaštitu životne sredine, Ekološkoj inspekciji grada Užica, Zavodu za javno zdravlje Užice, u vezi okolnosti kritičnog događaja, a posebno utvrđivanja okolnosti i uzroka koji su doveli do požara na deponiji i uticaja na životnu sredinu i zdravlje ljudi.
Oni navode da će posle prikupljanja nephodnih obaveštenja, tužilaštvo doneti odluku o pokretanju mogućeg krivičnog postupka ukoliko postoje osnovane sumnje, o čemu će javnost biti blagovremeno obaveštena.







