Trijumf Slobode u Novom Sadu

NOVI SAD- Košarkaši Slobode u 11. kolu Košarkaške lige Srbije zabeležili su ,u neizvesnoj završnici, šestu pobedu u nizu ,savladavši KK Vojvodina u Novom Sadu sa 87:91 (56:53).

foto.kk sloboda

Od samog starta meča, košarkaši Vojvodine konstantno su bili u blagoj prednosti. Raspoloženi Andrija Simović zadavao je najviše problema odbrani Užičana. Krajem prvog perioda, Novosađani serijom poena odlaze na +12 (23:11, pa 25:13).
Tadija Tadić vezuje 5 poena za kraj četvrtine i prihvatljiv deficit ekipe Slobode pred nastavak (25:18).

Sve do polovine drugog kvartala, košarkaši Slobode kaskaju za Novosađanima. Prednost ekipe Vojvodine u rasponu je od 3 do 10 poena, da bi raspoloženi Tadić, a pogotovo Foster, vezanim poenima, potpuno uhvatili priključak, 50:50 na 2 minuta pre kraja poluvremena.

Na 15-ominutni odmor, poenima zaista sjajnog Andrije Simovića (23 poena za poluvreme, šut iz igre 9/10), košarkaši Vojvodine ipak odlaze sa blagom prednošću 56:53 .

Dosta problema u napadu imale su obe ekipe na startu drugog dela. Puno je tu bilo promašaja, grešaka, brzopletosti…
Prvi iz napadačke zone sumraka izlaze košarkaši Slobode. Simović i Kutlešić vezuju dve trojke, Đorđević između njih ubacuje još dva poena, Užičani su na +7 (56:63).
Ekipa Vojvodine konačno uspeva uhvatiti kakav-takav napadački ritam, i uglavnom poenima plejmejkera Radulovića, ne dozvoljava da utakmica ode u jednom smeru.
Na kraju trećeg perioda Užičani imaju +1 (69:70).

Rezultatska klackalica na snazi je i kroz gotovo celu poslednju četvrtinu.
Na 20-ak sekundi do kraja, rezultat je poravnat (87:87). Domaći odlučuju praviti faul, Foster koristi oba bacanja, +2 je za Užičane.
U narednom posedu do tada odlični Latifagić diže se na trojku, međutim, ne uspeva da pogodi i promoviše se u heroja uzbudljive završnice. Košarkaši Slobode hvataju loptu, Dule Kutlešić mirno realizuje penale koji su usledili kao posledica namerne lične Alekse Zarića i na taj način stavlja tačku na utakmicu .

U sledećem kolu košarkaši Slobode dočekuju ekipu Metalca iz Valjeva, naredne subote u Velikom parku.