Trećom dozom vakcinisano 496 Užičana
ZLATIBORSKI OKRUG – Na području Zlatiborskog okruga trećom dozom vakcinisano je 1.489 osoba, od kojih je 496 iz Užica.
Dopunska, odnosno, treća doza vakcine protiv virusa korona počela je da se daje u Srbiji pre 8 dana.
Svi vakcinisani građani će nakon 180 dana od primljene druge doze moći da prime treću dozu, a pozivanje građana će se obaviti SMS i imejl porukama sa linkom koji će ih voditi na Portal eUprave, gde će dobiti detaljnije informacije.

Tamo će sami moći da vide da li spadaju u kategorije stanovništva kojima se preporučuje primanje treće doze vakcine.
Nezavisno od toga da li spadaju u grupe kojima se preporučuje treća doza, svako može primiti dopunsku dozu ukoliko želi, po isteku šest meseci od druge doze nakon dobijenog poziva od eUprave.

Građani ne treba da se prijavljuju samoinicijativno za treću dozu, pre nego što budu kontaktirani od strane eUprave.
Svim građanima se ostavlja mogućnost izbora vakcine, polazeći od toga da je bezbedno i moguće primiti dopunsku dozu drugačiju od onih kojima su vakcinisani i revakcinisani.
Vakcinacija prvom i drugom dozom u Užicu obavlja se u Domu zdravlja, a trenutno su na raspolaganju Fajzer i kineska vakcina. Građani se mogu vakcinisati svakim radnim danom od 8 do 15 časova, a subotom od 8 do 14 časova.