Teško, ali zasluženo (VIDEO)

POŽEGA – Na krilima raspoloženog Plazinića Sloga je došla do svoje sedme pobede u prvenstvu i bar će jednu noć biti na prvom mestu.

Posle bolje i sadržajnije igre Sloga je savladala Železničar iz Lajkovca rezultatom 2:0 i tako ostala u samom vrhu tabele. Pred 300 gledalaca po odličnom vremenu za igru Požežani su pokazali da mogu da nose teret favorita i da su igrači shvatili da se prvenstvo osvaja dobijanjem, uslovno rečeno malih utakmica. Železničar koji je ovim porazom došao na poslednje mesto srpske lige zapad igrao je u sastavu:Tanasijević, Milutinović (Šakić 65′) , Đuketić, Aleksa Obradović, Marko Obradović, Pavlović, Vujičić, Radivojević, Gajić (Milanović 51′), Antić i Tomić. Nikitović nije iamao dilemu oko sastava jer su svi igrači bili u konkurenciji a starteri su bili: Milorad Nikolić, Čolić, Vlašić, Borko Nikolić, Božić (Stanić 75′), Janjić (Glišović 81′), Ristić, Danilović (Đukić 46′), Stojaković, Grujičić i Plazinić. Utakmicu je sudio Nikola Stojanović iz Kraljeva sa svojim pomoćnicima Milošem Živanovićem iz Kostolca i Mladenom Krasićem iz Smederevske Palanke.

I utakmica protiv Železničara je imala sličan tok kao protiv Zlatibora. Sloga je imala sve vreme inicijativu, stvarala šanse ali se teško dolazilo do realizacije. I pred toga gosti su prvi zapretili u 8. minutu posle polukontre, da bi na kraju udarac uputio Vujičić a Nikolić loptu poslao u korner. Pokušali su domaći da uzvrate u 16. minutu kada su dugo pleli mrežu ispred protivničkog šesnaesterca da bi Grujičićev udarac bio izblokiran. Bilo je opasno pred golom gostiju i u 24. minutu kada je Stojaković pokušao da pronađe raspoloženog Plazinića ali je u poslednjem trenutku reagovao Tanasijević. Gosti su u 38. minutu pokazali da nisu nimalo naivna ekipa, a akcija koji su izveli je klasičan primer kvalitenog kontranapada. Prvo je Stojanović odlično pustio prednost i dozvolio Antiću da krene ka golu Sloge. Usledio je odličan centaršut za Gajića koji kao na tacni proigrava Vujičića. Njegov udarac, ako se to tako može nazvati, Milorad Nikolić skida u stilu  rukometnog golmana. U poslednjem minutu nadoknade najbolji pojedinac na današnjoj utakmici Plazinić priprema stopostotnu priliku za Stojakovića. Prvo je prevario dvojicu Obradovića, Aleksandra i Marka da bi najiskusniji u redovima Sloge Stojaković umesto mreže pogodio Đuketića pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0

Odmah na stratu drugog poluvremena Stojaković dobro proigrava Plazinića, lopta posle njegovog udarca pogađa stativu, a Grujičić ne uspeva da je sporvede u mrežu.  U 56. još jedna dobra i tečna akcija Stojaković- Grujičić-Plazinić koju ne realizuje napadač Sloge. Četiri minuta kasnije Grujičić je sve dobro uradio osim završnice, a u 63. isti igrač posle centrašuta Đukića pogađa okvir gola ali nije imao sreće jer se isprečila stativa. Pritiskala je Sloga svim silama pa je u napad stigao i kapiten Borko Nikolić a njegov udarac glavom u 66. minutu je bio neprecizan. Pravda je bila zadovoljena u 78.minutu. Stojaković je odlično iz prve uposlio Plazinića, on ulazi u duel sa Aleksom Obradovićem koji ga očigledno vuče za dres ali Stojanović ne svira penal već pušta igru, da bi na kraju Pavlović zatresao svoju mrežu za više nego zasluženo vođstvo Sloge. Tačku na ovaj meč je mogao da stavi Grujičić u 81. minutu ali se on opredelio za asistenciju koju nije razumeo Đukić, da bi sve dileme oko pobednika rešio igrač utakmice Plazinić u 85.minutu. Đukić je dugo nosio loptu da bi je na kraju prosledio do Plazinića čiji udrac je bio neodbranjiv za Tanasijevića pa su bodovi zasluženo ostali u Požegi.

Na žalost i pored poziva da nam da svoj komentar utakmice trener Železničara Života Janković je to elegantno odbio. Možda je bio razočaran, ljut ili nešto treće ali to ga ne amnestira od obaveze da bude profesionalac. Sloga je i dalje jedina  neporažena ekipa u srpskoj ligi zapad a u sledećem kolu gostuju u Ljubiću domaćem Poletu.