Šušnjar presudio Metalcu (VIDEO)

UŽICE – Pred 1500 gledalaca na stadionu Radomir Antić, Sloboda je sasvim zasluženo pobedila Metalac sa 2:0 u borbenoj i tvrdoj utakmici, 15. kola Prve lige Srbije.

Užičani su u meč ušli maksimalno angažovano a već u petom minutu su mogli da zatresu protivničku mrežu. Ristić je iz kornera uputio odličan centaršut do Rada Glišović koji je sa pet metara glavom poslao loptu pored leve stative.

U 19 . minutu gosti su imali prvu izglednu priliku kada je Maksimović sa 23 metra uputio snažan šut, ali je bio neprecizan.

Pritisak domaćih se nastavlja, pa je Šušnjar u 22. minutu u brzom prodoru pokušao da šutira sa deset metara, loptu mu je izbio Milićević odbrambeni igrača Metalca, a publika negoduje trežeći jedanaesterac.

Nakon toga u 29. minutu usledila je još jedna polukontra Ristića, koji je uposlio Đukića, ovaj prosledio do Šušnjara koji je bio na samoj ivici peterca, ali golaman Mirković odlično interveniše i otklanja opasnost.

Dva minuta kasnije Sloboda dolazi do vođstva, Ristić pronalazi Šušnjara koji je driblingom iz igre izbacio Zdravkovića i rutinski po zemlji matirao golmana Mirkovića.

U nastavku susreta gosti iz Gonjeg Milanovca preuzimaju inicijativu, i pokušavaju da stigne do izjednačenja. Ušlo se u nerovoznu završnicu, a izglednu priliku su imali gosti u 71. kada je Abel Abah sa 20 metara iskosa pogodio prečku.

Domaći fudbaleri samo minut kasnije imaju idealnu priliku za gol kada se Đukić našao oči u oči sa golmanom ali se spetljao i prilika odlazi u nepovrat.

Pobeda GFK Slobode

U 75. minutu Šušnjar sa pet metara pronalazi mladog Đukića koji je dva puta pokušao da ugrozi gol gostijućeg tima, i oba puta je izblokoran. Prilikom drugog bloka Đukić je pao u šesnaestercu a navijači i trener Slobode su tražili najstrožu kaznu. Trener Kostić je ušao u raspravu sa glavnim sudijom koji mu je odmah pokazao žuti karton , ovaj se nije zasutavio na tome, i dalje je negodovao, pa je odmah usledio i crveni karton.

To kao da je dalo dodatnu energiju momcima u crno crvenim dresovima pa je samo minut pre kraja utakmice Šušnjar još jednom zatresao mrežu za veliko slavlje navijača. Rašković je sa 30 metara ubacio loptu u šesnaesterac, Šušnjar je uspešno izbegao ofsajd zamku, i s desne strane iskosa sa 13 metara uputio prizemnu loptu o golmanov dolji desni ugao.

U narednom 16. kolu GFK Sloboda ponovo igra pred svojom publikom sa ekipom Radničkog iz Sremske Mitrovice

Izveštaj: Z. Đoković/ZooMUE