Superliga (VIDEO)

Užice – Sloboda je u poslednju utakmicu protiv Mladosti ušla sa motivom da pobedom osigura plasman u Superligu, bez obzira na ostale rezultate.

U rosteru nije bilo Markusa Loveta JR koji je suspendovan od strane uprave kluba, tako da je Sloboda bila dosta oslabljena pred ovu, više nego važnu utakmicu.

Prva četvrtina je pokazala da neće biti nimalo lako protiv poletne ekipe Mladosti. Sloboda je krenula agresivno, želeći gostima da stavi do znanja da neće dovoditi u pitanje želju i borbu, ali golobradi mladići iz Zemuna nisu tome mnogo pridavali značaja. Trkački spremna ekipa, dolazi do prednosti i čuva je do kraja prve deonice, 16:22.

Pokušavao je Lučić da podigne svoju ekipu, vršio izmene koje nisu donosile rezultat pa gosti u jednom trenutku imaju i maksimalnih 9 poena prednosti, 23:32. Sloboda nekako uspeva da se vrati u život kada Marić pri rezultatu 28:34 postiže 2+1 i smanjuje na 31:34. Gosti pogađaju za dva a Kadiri za tri poena i Užičani stižu na samo -2. Nikolić je prvi put bio precizan sa linije slobodnih bacanja, drugi put jer bio polovičan a Marić sa zvukom sirene pogađa za dva poena, za konačnih 36:39 na poluvremenu.

Treća četvrtina je obilovala uzbuđenjima. Otvara je trojkom Tadić, da bi sa dve vezane trojke Sloboda došla na 41:42. Trifunović odgovara istom merom, kao i Trajković na drugoj strani za izjednačenje 45:45. Da nema straha kod gostiju pokazuju Nikolić i Kradžić preciznim šutevima van linije 6.75 pa ubrzo i velika nada Trifunović. Tako Mladost veoma brzo odbija napad Slobode i ponovo odlazi na plus 13, 47:60. Do kraja ovog perioda Sloboda je uspela samo da smanji prednost na 10 poena, 57:67.

Bolje poslednju četvrtinu otvara Sloboda, i to je bio znak da publika napravi atmosferu kakva može da bude samo u Velikom parku. Raspucali su se košarkaši Slobode, uz to su se i rastrčali i tako totalno razbili koncepciju Mladosti. Jednostavno sve ono što su gradili tokom 30 minuta, raspalo se u trenu. Sloboda je na kraju slavila 92:86 i tako ostvarila plasman u Superligu.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Simić sa 28 poena, a po 17 su postigli Kadiri i Marić. Ne treba zanemariti ničiji ulog u ovoj pobedi, ali čini se da je ulazak Ćubića doneo neku energiju i na terenu i na tribinama iako je ovaj golobradi dečko voema brzo napravio pet faulova ali i postigao 6 koševa. Kod gostiju je najbolji strelac bio Nikolić sa 21 poenom a Trifunović je ubacio 18. Dvocifreni su bili još i Tadić sa 14 i Nikola Tanasković i Vuk Karadžić sa po 12 koševa.