Srednjoškolci po kombinovanom modelu

UŽICE, NOVA VAROŠ, PRIBOJ – Nastava u srednjim školama u 15 mesta, među kojima su Užice, Nova Varoš i Priboj, u početku će se odvijati po kombinaovanom modelu, saopštilo je Ministarstvo.

Po tom modelu kombinovaće se neposredna nastava i nastava na daljinu, a odeljenja su podeljena u grupe.

Tehnička škola
Foto ZooMUE

Tutin je jedina lokalna samouprava u Srbiji gde će se primenjivati treći model, odnosno onlajn nastava u svim srednjim školama.

Učenici koji boluju od kovida 19 ili kod kojih se postavi sumnja na kovid 19 u periodu koji odredi ordinirajući lekar, kao i učenici koji su bliski kontakti pozitivnih osoba koji se nalaze u karantinu u kućnim uslovima, do isteka perioda karantina u skladu sa stručno-metodološkim upustvom ne počinju sa nastavom 1. septembra 2021. godine.

Odluka o načinu organizacije nastave u osnovnim i srednjim školama doneta je u skladu sa odlukama i zaključcima Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti kovid 19 i stručnim uputstvima za organizaciju obrazovno-vaspitnog rada u osnovnoj i srednjoj školi za školsku 2021/2022. godinu.

Izvor: RTS

You may also like...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.