Slogi dovoljno jedno poluvreme (VIDEO)

POŽEGA – Gosti su u prvom poluvremenu imali prednost od jednog gola ali je Sloga u nastavku za samo 28 minuta napunila mrežu Sušice i ostvarila pobedu 5:1.

Sloga je očekivano pobedila Sušicu iz Kragujevca ali je prvih 45 minuta gost imao prednost.

U nastavku su se domaći razgoropadili i za 28 minuta postigli pet golova za 15 pobedu u prvenstvu.  Sušica je u Požegu doputovala sa dosta kadrovskih problema jer su u prethodna dva kola dobili previše žutih i crvenih kartona pa je ekipa sa iz kragujevačkog naselja Aerodrom igrala u sastavu: Bulatović, Simić, Obradović, Kostić, Marković, Spasić (ž) (Krtinić 65’), Cvijović, Radojković (Arsenijević 65’), Đurđević, Radojičić(Mirković 57’) i Todorović (Vulić 70’).

Sloga je nastupila bez Ristića koji je morao da pauzira zbog nagomilanih kartona pa je Darko Milisavljević izveo ekipu u sastavu: Radić, Kolarević (Radosavljević 76’), Nikolić(Bukvić 76’), Drašković (Vasiljević 63’), Janjić, Kasalović, Ćirović (Tošić 63’), Mijailović (Brunčević 72’), Bogićević, Plazinić i Tešović.  Utakmicu je sudio Jovan Raković iz Valjeva a pomagali su mu Kraljevčani Nikola Stojanović i Jovan Filipović.

Prvu priliku videli smo u 22. minutu kada je izveden korner sa leve strane, Plazinić je lukavo preglavao loptu na drugu stativu a ona je prošla pored gola. A onda su gosti iskoristili očajnu reakciju Janjića u 23. minutu. Igrač Sloge nije uspeo da kontroliše loptu koju mu je uzeo Todorović, koristeći svoju brzinu izlazi sam ispred Radića i dovodi Sušicu do prednosti od 1:0. Na početku 28. minuta Bogićević je izveo slobodan udarac, najbolji u skoku je bio Drašković ali njegov udarac glavom nije bio precizan. Sloga je uglavnom pretila iz prekida pa je u 36. minutu još jednom Ćirović izveo slobodan udarac a Kasalović iz odlične pozicije ne pogađa gol gostiju.
Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Tešić u 42. minutu kada je Bogićević šutirao sa 18 metara, Bulatović kratko odbio loptu a Tešić nekontrolisano šutira i prebacuje ceo gol.

Napadala je Sloga želeći da izjednači pa je Bogićević u 45. minutu stvorio sebi priliku za udarac a lopta pogađa spoljni deo mreže. Na poluvreme se otišlo prednošću gostiju minimalnim vođstvom 1:0.

Kako su krenuli sa centra u drugom poluvremenu Požežani dolaze do izjednačenja. Mijailović je pobegao po desnoj strani i idealno poslužio usamljenog Bogićevića koji prima loptu a onda uz pomoć stative trese mrežu nemoćnog Bulatovića.
Stvari dolaze na svоje u 55. minutu. Brzo su izveli aut na desnoj strani domaći igrači i tako stvorili priliku Tešiću koji je koristi i dovodi svoju ekipu do prednosti od 2:1.

U 58. je već bilo 3:1. Odlično je Bogićević hvatao volej i pogodio stativu da bi Plazinić prihvatio odbitak i pogodio mrežu gostiju za dva gola razlike. Raspala se igra gostiju pa je u 60. bilo 4:1. Izveden je korner sa desne strane Kasalović je bio najbolji u skoku i glavom savladao Bulatovića.

Tešić je imao odličnu priliku u 72. minutu kada je dobro reagovao Bulatović i uz pomoć svojih saigrača izbacio loptu u korner. Bogićević je izveo udarac iz ugla a Nikolić neometan od strane gostujućih odbrambenih igrača pogađa gornji levi ugao Bulatovićevog gola za 5:1.

Minut 73. Izvršio je Milisavljević svih 5 izmena pa su gosti došli do daha i u 83. minutu preko Arsenijevića imali lepu priliku da smanje vođstvo domaćih ali je rezervista Sušice bio neprecizan. Još bolju priliku minut kasnije imao je najbolji i najstariji igrač Sušice, Đurđević kada početnički reaguje i loptu šalje pored gola. Na drugoj strani u listu strelaca mogao je da se upiše Vasiljević kada je bukvalno oteo loptu gostima obišao Bulatovića a loptu iz gola izbacuju igrači Sušice. Još jednom je ka golu domaćih šutirao Arsenijević a lopta se od Kasalovića odbila do stative. Na kraju je Sloga došla do ubedljive i očekivane pobede.

U narednom kolu Sloga gostuje u Smederevu istoimenom domaćinu.

Autor teksta: Zoran Kanački