Sloga savladala Rudar na svom terenu 2:0 (video)

POŽEGA – Sloga je više nego zasluženo savladala Rudar i tako došla do svoje prve pobede na svom terenu u ovom prvenstvu.

Za Slogu su igrali: Jeveričić, Ćendić, Radovanović, Nikolić (Đorđević 46′), Tanasković, Filipović, Nikolić, Leković, Vasiljević (Ružičić 58’),  Jovanović (Matković 67’)i Plazinić. Rudar je igaro u sastavu: Stanojević, Ivan Milosavljević, Nikola Jovanović, Lazić, Stanić, Dimitrijević (Janković 55’), Marko Milosavljević, Stojanović, Cvejić (Dejan Jovanović 46’), Milivojević i Muljajić. Pravdu su delili Stanko Ostraćanin iz Kraljeva , Stefan Jevremović Gornji Milanovac i Mališa Cvetković Kragujevac.

Od samog starta se videlo da su igrači Sloge u grču zbog važnosti ove utakmice jer su na prethodne dve osvojili samo jedan bod. Iz tekve igre prva prilika je viđena u 16. minutu kada je Plazinić šutirao ka golu Stanojevića. Uzvratili su gosti dva minuta kasnije preko Marka Milosavljevića. Leković je oprobao svoj udarac u 27. minutu ali je rezultat i dalje ostao 0:0. Isto je uradio i Jovanović u 33. Kada nisu uspeli njegovi saigrači, na udarac iz daljine odlučio se i mlađani Vasiljević a Stanojević loptu izbacuje u korner. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je danas odlični Radovanović kada je sve sam uradio i uputio jak udarac, a lopta je pozujala pored gola gostujuće ekipe. Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0.

Na poluvremenu Simeunović je izvršio izmenu Nikolić-Đorđević i to se ispostavilo kao pun pogodak. Sloga je već u 47.minutu povela a strelac gola je bio upravo rezervista Đurđević. Golu je prethodio dobar kontranapad, sve je lepo pratio Đorđević i svojoj ekipi doneo prednost. Gosti su pretili iz prekida pa je u 57.minutu dobru priliku imao Stanić. U 64. Lopta je išla od Jovanovića do Plazinića pa potom do Ružičića koji šutira visoko preko gola. Prednost domaćih duplirana je u 70.minutu. Strelac je bio Radovanović  u stilu velikih majstora.

Do kraja se igralo bez velikih uzbuđenja tako da je Sloga uspela da ostvari veoma vrednu pobedu. Prema svemu viđenom pobeda Požežana je čista kao suza i mnogo će im značiti na povratku samopuzdanja koje je i te kako bilo poljuljano rezultatima iz prva dva kola.