Sloga pobednik kupa FSRZS (VIDEO)

POŽEGA – Pobedom nad Budućnost Krušikom 2014 3:0 Sloga obezbedila učešće u završnicu Kupa Srbije.

Sloga je u finalu Kupa FSRZS dočekala Budućnost Krušik 2014 i rutinski ostvarila pobedu 3:0. Budućnost Krušik 2014 je igrala u sastavu: Milinković, Grujičić (Veselinović 46’), Petrović, Tintor, Đorđević, Tajdića, Risto Ristović (Kojić 88’), Janković ( Đukić 46’), Dimitrije Ristović (Perić 73’), Milanović (Milovanović 86’) i Sofronić.  Sloga im se suprotstavila sa sledećom jedanaestoricom igrača: Jakovljević, Kolarević, Nikolić, Glišović, Živić, Žunić (Tošić 83’), Mijailović (Tasić 65’), Kasalović, Ristić (Marković 75’), Bogićević (Brunčević 65’) i Plazinić (Vasiljević 83’). Utakmicu je sudila sudijska trojka iz Kragujevca Marko Srećković glavni, Marko Živković prvi pomoćni i Đorđe Milosavlejvić drugi pomoćni sudija.

Sloga je više nego lako savladala Budućnost Krušik i cela utakmica je stala u 8 minuta. Požežani su poveli već u 36. sekundi kada je Ristić zatresao mrežu gostiju. Lopta je došla sa leve strane Tintor je želeo da je izbaci iz svog šesnaesterca ali je pogodio u nogu Ristića i ona završava iza leđa Milinkovića. Već u 5. je bilo 2:0. Plazinić je dobio loptu na levoj strani ispred sebe je imao Petrovića i Tintora ali je on i pored toga odlično ciljao donji levi ugao i pogodio malu mrežu. Tri minuta kasnije isti igrač postiže gol. Bila je to odlična akcija Kolarević ubacuje loptu na peterac gostiju a Plazinić uz pomoć prečke prebacuje gol liniju i na kraju se ispostavilo postavlja konačan rezultat ove utakmice. Bilo je prilika da se rezultat promeni ali je Bogićević u dva navrata bio neprecizan. Prvi put u 39. kada mu je Plazinić pripremio sve kao na tacni a on sa sedam metara pogađa golamana Milinkovića. U poslednjem minutu prvog poluvremena Žunić odlično pronalazi svog saigrača ali volej Bogićevića nije bio dovoljno dobar da se postigne gol.

U prvom minutu nastavka gosti dobijaju priliku da smanje rezultat i to posle dosuđenog jedanaesterca. Skočili su u isto vreme Živić i Glišović, po mišljenju Srećkovića Glišović je igrao rukom i lopta je morala na kreč. Risto Ristović je uzeo loptu i nakon Srećkovićevog znaka šutirao po sred gola a na njegovu nesreću Jakovljević se nije ni pomerio pa mu je lopta došla pravo u ruke. Posledenju priliku videli smo u 60. minutu kada je Tintor posle pokušaja Mijailovića sa same gol linije izbacio loptu u ruke svog golmana Milinkovića.

Sve u svemu pitanje pobednika nije niko ni postavljao pa je na kraju Tomislav Savić pehar za pobednika Kupa Fudbalskog saveza regiona zapadne Srbije uručio Borku Nikoliću kapitenu Sloge.