Sloga po planu (video)

POŽEGA – Sloga je očekivano slavila u duelu protiv Jasenice 1911 rezultatom 2:0, ali gosti imaju za čim da žale.

Pred veoma malim brojem gledalaca 150, Sloga je golovima Lekovića i Đorđilovića upisala tri boda i tako sezonu završila na petom mestu. Jovan Nikitović nije mogao da računa na Filipovića i Ružičića a u današnjoj utakmici za prvi tim je debitovao osamnaestogodišnji Diković. Sloga je igrala u sastavu: Dragutinović, Ćendić, Vukašinović, Grujičić, Nikolić, Diković (Kuveljić 46′), Leković, Đorđilović, Stanković (Arsić 62′), Plazinić (Đoković 86′) i Radovanović. Gosti iz Smederevske Palanke u Požegu su doputovali sa samo 13 igrača, bez rezervnog golmana a na klupi su sedeli samo predstavnik kluba, dvojica rezervnih igrača i trener Zdenko Muf koji nije mogao mnogo da bira jer je u sastavu imao čak pet bonus igrača: Tacković, Milovanović, Baltić, Škrelja (Aleksandar Čupić 83′), Đurđević, Tufegdžić, Pavlović, Maksimović, Aličković, Janković (Nikola čupić 72′) i Vićentijević. Utakmicu je sudila sudijska trojka: Aleksandar Lukić, Ljubiša Borisavljević i Marko Đoković.
Gosti su mnogo bolje otvorili meč pa su već u šestom minutu mogli do prednosti. Nisu se dobro sporazumeli Dragutinović i Ćendić, kada je odbrambeni igrač Sloge u želji da vrati loptu glavom do svog golmana zamalo pogodio sopstvenu mrežu. U 11. minutu Milovanović je u jednoj akciji dva puta šutirao ali oba puta u Dragutinovića. Igrač koji može da zatvori sve pozcije u timu, Stefan Radovanović danas je silom prilika bio u sredini terena. U 18. minutu je sve sam uradio a njegov udarac sa 18 matara završava u rukama golmana Tackovića. U 31. ovaj igrač proigrava Lekovića u stilu Saše Ilića. Ispala je kompletna odbrana gostiju a Lekoviću nije bilo teško da matira Tackovića. Strelac vodećeg gola, Leković imao je odličnu priliku u 41.minutu kada ga je proigrao Vukašinović a ovaj pokušaj je završio tako što lopta odlazi visoko preko gola. Fudbaleri Jasenice 1911 u finišu prvog poluvremena imaju dve lepe prilike. Prvu u 43.minutu kada je Vićentjević dobro prošao po levoj stani, Dragutinović kratko odbio loptu do Škrelje čiji udarac blokira Nikolić. U 45. beležimo dobar pokušaj Jankovića iz slobodnog udarca kada su milimetri odlučivali.

Nikitović vrši prinudnu izmenu na startu drugog poluvremena Diković-Kuveljić i ulaskom ovog igrača Sloga dobija na probojnosti. Gosti iako oslabljeni nisu želeli da se tako lako predaju. To govori i pokušaj Jankovića iz 67.minuta kada je lopta pogodila prečku, kao i sedam minuta kasnije kada je šutirao Vićentijević. Domaći kažnjavaju promašaje gostiju u 77.minutu. Kardinalno je pogrešio Milovanović, kratko vratio loptu prema svom golmanu što je iskoristio Đorđilović i lob udarcem matirao Tackovića. Nakon toga Sloga je imala još dva neuspešna pokušaja, prvi preko Kuveljića i drugi kada je Radovanović još jednom dobro uposlio svog saigrača, ovoga puta Đokovića, a Tacković interveniše u stilu golmana malog fudbala. Poslednju priliku na utakmici imao je Pavlović u 89.minutu ali se istakao Dragutinović pa je Sloga tako uspela da sučuva stečenu prenost i ostvari svoju 11 pobedu u ovom prvenstvu.

Sloga je kao debitant u srpskoj ligi ostvarila skor od 11 pobeda, 12 nerešenih i sedam poraza. Ekipu su u ovoj sezoni vodila dva trenera, Milan Simeunović i Jovan Nikitović pa je Sloga na kraju zauzela visoko peto mesto sa 45 osvojenih bodova.