Sloga čuva vrh (VIDEO)

POŽEGA – Pobedom nad tradicionalno neugodniim protivnikom iz Valjeva, Budućnost Krušikom, Sloga je ostala lider srpske lige zapad.

Golovima Nikolića i Božića u drugom poluvremenu Sloga je pred 600 gledalaca savladala Budućnost Krušik i tako ostala na prvom mestu. Po veoma prijatnom vremenu za igru utakmicu je sudio Nikola Đorđević iz Aranđelovca sa svojim pomoćnicima Milošem Živanovićem iz Kostolca i Aleksandrom Govedarovićem iz Velike Plane. Budućnost Krušik je u Požegu doputovala kao ekipa iz sredine tabele ali to nikog nije zavaralo jer je valjevski srpskoligaš uvek neugodan za Slogu. U ovoj utakmici Dejan Nikolić se opredelio za sastav: Savić, Kosić (Čočović 25’; Ćirović 85’), Gentić, Nikolić, Vuković, Milinković, Soldatović, Stanojević, Blagojević, Rašović (Popović 76’) i Isidorović.  Sloga: Glintić, Marjanović, Nikolić, Vlašić, Jevremović, Stanić (Božić 83’), Ristić, Grujičić, Stojaković (Lakićević 88’), Palzinić i Kilibarda (Đukić 63’).

Značaj utakmice je i te kako uticao na razvoj događaja na terenu. Gosti su se od samog početka opredelili za sigurnu odbranu, sa pojačanim veznim redom i jednim isturenim napadačem, ali sa uvek opasnim Raševićem iz drugog plana. Sloga sa dva špica i četiri igrača u sredini što je donelo terensku inicijativu sa mnogo više poseda, ali na drugoj strani bez izglednih prilika za postizanje gola. Sve se uglavnom završavalo na 20 metara od gola Savića koji nije morao preterano da strahuje za svoju mrežu. U prvih 45 minuta viđeno je dosta trčanja, borbe na sredini terena gde nijedna ekipa nije htela da se zaleće, plašeći se kazne. Jedini udarac ka golu na obe strane viđen je u 31.minutu kada je Grujičić fauliran na 25 metara od gola gostiju. Lopti je prišao Stojaković i poslao je preko živog zida ali i preko gola. Sloga je svoju dominantnost iskazala i u kornerima kojih je bilo 5, dok gosti nisu izveli ni jedan. Sve u svemu siromašno prvo poluvreme koje je sudija Đorđević produžio za minut.

Nije bilo izmena u poluvremenu, a Sloga je nastavila u ritmu iz prvih 45 minuta, samo što je bilo više hrabrosti kada je napad u pitanju. Kilibarda je morao mnogo bolje u 50. minutu kada je krenuo u kontranapad. Dugo je noso loptu, brzo su se priključivali napadu Grujičić i Plazinić ali napadač Sloge nije to na vreme video, pa je prilika otišla u nepovrat. U 54. lopta je došla do Jevremovića, on se lepo oslobodio svog čuvara ali šutira slabijom desnom nogom, što ne donosi promenu rezultata. Odličnu priliku propušta Plazinić minut kasnije. Grujičić je centrirao da bi napadač Sloge šutirao, za malo pored gola. Pokušao je i Grujičić u 63. posle kornera Stojakovića, bez realizacije. Nikitović je želeo da pojača pritisak na gostujuću odbranu i to rešava izmenom Kilibarda – Đukić, što se pokazalo kao pun pogodak. Đukić je svojim ulaskom uneo dosta živosti u igru i bio je nereševa enigma za igrače Budućnosti. Koliko je danas bila hrabra gostujuća ekipa govori podatak da su prvu put ka golu domaćih šutirali tek u 68.minutu, i to na ovaj način. Pravda na gradski stadion u Požegi stiže na početku 69. minuta. Izveo je Stojaković osmi korner po redu, loptu je neko u gužvi preglavao na drugu stranu gde je bio kapiten Sloge Nikolić, posle čijeg udarca nije bilo spasa za Savića. Mogla je Sloga do dva gola prednosti u 73. minutu. Još jednom je Stojaković poslao loptu pred gol Valjevaca a Grujičić ne stiže do nje. Morao je Plazinić da pokaže više fudbalske veštine u 76.minutu. Sve je krenulo od lošeg prijema lopte, a to je uslovilo slabu završnicu ove akcije. Isti igrač je imao priliku u 88. minutu posle dobrog prodora Đukića, ali je i ovoga puta lopta otišla pored gola. Tačku na i stavlja rezervista Božić. Poneo je loptu ka golu Budućnosti, napravio sebi poziciju za udarac i pogodio donji desni ugao za veliku radost i više nego zasluženu pobedu domeće ekipe. Poslednju priliku za domaće propustio je Đukić posle lepe akcije, kada rezervista Sloge nije rešio situaciju jedan na jedan i prava je šteta što svoju dobru igru nije krunisao golom.

Borba za poziciju broj jedan iz kola u kolo postaje sve zanimljivija. U trku se uključila i Šumadija iz Aranđelovca koja je ubedljivo savladala Smederevo 3:1, i tako ih poslala na četvrto mesto dok su oni na trećem. Ovo govori da je srpska liga zapad izuzetno kvalitetna i da će svaka utakmica biti kvalifikaciona. Sloga u narednom kolu na svom terenu dočekuje Loznicu.