Slobodina „petarda“ (VIDEO)

UŽICE – U 15. kolu Srpske lige Zapad, na Gradskom stadionu u Užicu, Sloboda savladala Slogu 33 rezultatom 5:1.

Već u drugom minutu domaći fudbaleri imali su idealnu priliku koju su pretvorili u gol. Posle prekida Đorđević je uposlio Đorđa Lazovića koji je sa 10 metara smestio loptu u mrežu, 1:0.

Nisu se Užičani zadovoljili samo vođstvom, već su nastavili da atakuju na protivnički gol, pa su golovi nastavili da se ređaju kao na traci. Gosti su očigledno bili zatečeni, nedovoljno motivisani, pa je već u 27. minutu Glišović uposlio Gajića koji je rutinski po zemlji plasirao loptu u golmanov desni ugao za 2:0.

U 37. Minutu Gajić je još jednom potvrdio svoje golgeterske sposobnosti. Ovog puta je glavom zakucao, sa četiri metra, Simonovićevu mrežu. Visoko vođstvo domaćih kao da je malo trgnulo gostujuće igrače, zaigrali su brže i agresivnije, ali ipak je idealnu šansu u 39. minutu propustio Živanović koji je sa deset metara iskosa snažno šutirao a mladi Slobodin čuvar mreže je uspeo da sačuva svoj gol. U 43. minutu iz slobodnog udarca Martinović je oprobao svoj šut sa 25 metara, šutnuo u donji levi ugao, lopta je prošla živi zid, ali je opet golman Đoković bio na visini zadatka, rezultatom 3:0 otišlo se na odmor.
Ono što su Užičani učinili u prvom, to su gosti „preslikali“ u drugom. Samo minut igre u nastavku susreta Milosavljević je uspeo da prevari istrčalog Đokovića i postigne, kasnije se ispostavilo počasni pogodak za goste.

Da su domaći fudbaleri pre početka ovog susreta očigledno dobro „naštimovali nišanske sprave“ govore i još dva postignuta gola. Najpre su Đorđević u 68. minutu, a potom i rezervista Stamenić u 84. minutu naterali golmana Simonovića da vadi loptu iz sopstvene mreže, a krajnji rezultat na semaforu bio je 5:1.

Naredni meč GFK Sloboda igra u Valjevu protiv Budućnosti Krušik 1914.

Izveštaj: Zoriva Đoković/ZooMUE Video: TV 5 Užice