Slobodi tri boda na gostovanju (VIDEO)

NOVI PAZAR – U 9.kolu Srpske lige Zapad fudbaleri Slobode savladali Jošanicu 1:3, dvostruki strelac bio je Đorđević u 43. i 52. dok je trći gol postigao Gajić u 61. minutu.

Sigurna igra naših momaka i potpuno zaslužena pobeda nad ekipom Jošanice. Iako se možda na prvi pogled može zaključiti da je pobeda lako izvojevana, ipak to nije bilo tako.

Od starta meča ekipa Jošanice je imala loptu nešto više u svojim nogama ali nije bilo izrazitih prilika na obe strane. Polovinom prvog dela igra, Cvetić ruši Plojovića u kaznenom prostoru i sudija pokazuje na belu tačku. Golman Đoković, kao i u prethodna dva meča čita i brani udarac protivnika, tako da rezultat ostaje nepromenjen. To kao da daje krila našim momcima, pa tako nakon udarca Nešovića, koji odlazi malo pored stative golmana Koča, Đorđević maestralno realizuje situaciju „1 na 1“ i tako ekipu Slobode dovodi u vođstvo. Minimalnom prednošću se odlazi na pauzu.

Drugo poluvreme je pripalo u potpunosti momcima u crveno crnom, gde je Đorđević pokazao da mu situacije oči u oči sa golmanom dobro idu. Njegov novi pogodak i to je 2:0 na Slobodu.

Taman kada smo pomislili da ulazimo u mirniji deo utakmice, sudija pokazuje na još jedan penal. Ipak, Đoković ponovo čita udarac protivnika i brani jedanaesterac. Sva četiri jedanaesterca u dosadašnim utakmicama osamnaestogodišnji golman je odbranio.

Nakon toga, Gajić U 62. minutu postiže pogodak i pokazuje da je u sjajnoj formi, a tačku na meč stavljaju domaći igrači kada pred sam kraj meča nekako uspevaju da matiraju Đokovića.

Sigurna igra Slobode uliva veliku nadu i optimizam pred sledeći vikend kada u goste dolazi požeška Sloga.