Slobodi bod u meču sa Metalcem

GORNJI MILANOVAC – Slobodi slađa polovina, fudbaleri Slobode iznenadili favorizovani Metalac odigravši nerešeno 1:1.

U poslednjoj utakmici 17. kola Prve lige Srbije između Metalca i Slobode pobednika nije bilo. Užičani su, kao što su i najavili u Gornji Milanovac otputovali bez bele zastave, i pokazali da imaju kvalitet za više od borbe za opstanak. Metalac je igrao u sastavu: Zogović, Nikodijević, Radojičić (Luković 75′), Sedlar, Simov, Ivanović, Ćirković, Panić, Đenić, Živković (Brkić 60′), Merdović (Mladenović 59′).

Milenko Kiković nije mnogo menjao tim u odnosu na utakmicu sa Inđijom, pa je Sloboda na gradski stadion u Gornjem Milanovcu istrčala sa timom: Tasić, Miličić, Crnomarković, Babić, Milekić, Stojanović, Grujičić, Kovačević, Janković (Lekić 89′), Došljak i Dolmagić (Bossman 87′).

Utakmicu je sudio Uroš Vuković iz Kragujevca a pomagali su mu Srđan Minić iz Rače i Radomir Ranković iz Smedereva.

metalac-slobodaSloboda je svoju taktiku bazirala na kontranapadima, pa je zbog toga prednost nad Popovićem dobio Janković, koji je u paru sa brzonogim Došljakom trebao da pravi pometnju u odbrani domaćih. Odbrana na čelu sa sigurnim Tasićem, Babićem i kapitenom Milekićem izdržavala je sve napade domaćih, pa je prvo poluvreme završeno bez golova. U nastavku utakmice nervoza kod domaćih je rasla iz minuta u minut, što su igrači Slobode vešto koristili i preko Došljaka došli u vođstvo u 61. minutu. Trener Metalca Vladica Petrović pokušao je izmenama da „probudi“ svoju ekipu ali su gosti odolevali svim pritiscima. Izjednačenje je stiglo u 80. minutu kada je rezervista Brkić uspeo da savlada Tasića i time dao nadu svojoj ekipi da ipak može do celog plena. To se na kraju nije ostvarilo pa slađa polovina ide u Užice. Koliko su igrači Metalca bili nervozni i pod pritiskom, govori i podatak da su dobili čak pet žutih kartona, a iskusni Luković koji je u igru ušao u 75. minutu, zbog crvenog kartona je morao da napusti teren posle samo deset minuta provedenih u igri.
Osvojen bod u Gornjem Milanovcu Slobodi mnogo će značiti u borbi za opstanak, a već u nedelju u Užice stiže Kolubara. Eventualnom pobedom u toj utakmici Sloboda bi napravila značajan iskorak ka sredini tabele.