Sloboda – Vršac 79:89 (26:20; 20:27; 13:24; 20:18)

Užice-Sloboda je doživela svoj 19. poraz u ovogodišnejm takmičenju i od sledeće sezone će igrati u nižem rangu.

Početak utakmice su obeležile odlične akcije domaće ekipe koja je povela 11:0 a trener gostiju Oliver Popović zatražio tajmaut. Od tada košarkaši Vršca počinju da pogađaju i na kraju prve deonice Sloboda je vodila 26:20. Druga četvrtina je pripala Vrščanima 20:27 pa je na poluvremenu rezultat iznosio 46:47. Treća deonica je odlučila pobednika ove utakmice jer su gosti pojačali ritam, stegli odbranu i ubacili 24 a primili samo 13 poena. Do kraja utakmice samo su održavali stečenu prednost i na kraju slavili pobedu koja im najverovatnije obezbeđuje opstanak u ligi.
Sloboda: Anđić 12, Prolović 11, Kutlešić 9, Koprivica 8, Zoćević 10, Pašajlić 6, Lakić 9, Obrenović 14
Vršac: Kasabašić 10, Novak 17, Silađi 12, Milošević 10, Mijajlović 16, Apić 12, Savović 12.
Na konferenciji za novinare posle utakmice, trener gostujućeg tima Oliver Popović je rekao:
U pripremi za ovu utakmicu ideja je bila da se krene jako u utakmicu , ali to nije ostvareno. Mi u ovom sastavu koji je od nove godine kod nas mi nemamo pravo da nekoga podcenjujemo, ali to se desilo sa nekoliko naših igrača. Utakmica je rešena u trećoj četvrtini gde smo odbranu odradili kako treba. Ipak, bila je utakmica bez žara, bez motiva , bez borbe. Došlo je do izvesnog popuštanja, a to ne bi smelo da se desi. Slobodi čestitam na večerašnjoj partiji, i iz više razloga žao mi je što se to dešava ovde.
Trener Slobode Đorđe Jovičić je čestitao Vršcu na pobedi:
Dobro smo mi odigrali ovu utakmicu. Nemamo to neko iskustvo, imali smo problema na poziciji pet, nismo u dobrom delu utakmice uspeli da pariramo u skokovima, nismo mogli da se vratimo u utakmicu. Jendom smo prišli ali nismo imali snage. Ispali smo iz lige, ali ćemo ove dve utakmice do kraja odigrati maksimalno koliko je to u ovom trenutku sa ovim igračima moguće. Vršcu čestitam još jednom na pobedi.