Sloboda u derbiju uzela bod (VIDEO)

PIROT – Derbi je odigran u pravoj fudbalskoj atmosferi kakva se samo poželeti može. Dobar broj gledalaca, a dole na terenu videli smo dve ekipe, koje su delile periode igre. Svako je imao i svoje prilike i vreme kada je delovao bolje. Kada se sve sumira, rezultat je realan i pitanje je ko je otišao zadovoljniji. Užičani ili Piroćanci! To je ono fudbalsko.

Još nešto što ide uz fudbal.  Valjda je, kako to obično biva u Pirot stigla vest o velikom broju navijača koji će doći  iz Užica i onda su pripadnici pirotske Policije, naravno, preduzeli sve potrebne mere. Snimali su i meč ili gledaoce, oni znaju. Medjutim, neko ko voli da bude glavniji od fudbala, a takvih u Radničkom ima nekoliko, jedan koji kravatu nosi samo na utakmicama, drugi koji je odnedavno glavni kauboj, uz asistenciju onijh koji odlučuju,  naprosto  su  zabranili fotoreporterima, nama koji reoportažu sa utakmice  radimo, snimajući  i ambijent pre meča, da udjemo na atletsku stazu i radimo ono od čega živimo.

Zbog toga ćete na samom početku, umesto ambijenta pre početka utakmice videti fudbal kroz rešetke, kakva simbolika, naša pitanja gospodinu predsedniku i njegovim saradnicima. Ako se sa utakmica teraju fotoreporteri i novinari, kamermani, oni koji prave video izveštaje o utakmicama Radničkog, samim tim i afirmišu Radnički, onda  nam neće ići dobro. U Radničkom još treba da čitaju ,,prva slova azbuke,,!! Da se nauče nekim detaljima, bez da unose sebe ispred fudbalera, igre, ljubitelja fudbala…

Radnicki 03

Da ironija bude veća, nikada korektniji navijači jednog i drugog  tima, fer i  sportsko ponašanje igrača. Posla za policiju apsolutno nije bilo. A samim tim i za ove ,,umišljene da  Radnički postoji zbog njih,,!!!  No, veoma brzo smo shvatili sa kim imamo posla i vratili se na tribine, gde nam niko nije mogao ništa. A sad o utakmici. U reportaži sa meča videćete sve napred rečeno i po nešto od onoga što se dogadjalo za vreme meča!

Radnicki 04

Domaći su od prvog trenutaka krenuli u  napade. Užičani ,,napunili,,sredinu terena cekajuci da Djeric pobegne u kontri. 3. minut akcija Marka i Boze Mancic centarsut ,odbrana gostiju dobro postavljena. 5. minut prodor Memetovica kombinacija sa M. Mancicem odbrana ponovo dobro reaguje. 6.  minut prva prilika za goste , Djeric u petercu, sutira, Čordasic u padu blokira i spasava siguran gol. 8.  minut gosti izvode prvi korner loptu preseca Bulajic pod faulom boksuje lopta pada Samuelu na noge ispred njega Petrov izbacuje u drugi korner. 12. minut panicna odbana Radnickog i gosti u prilici da izvedu jos dva kornera.

Radnicki 05

20. minut majstorija Filipa Tolica. Sa centra je prevario u slalomu trojicu igraca usao u 16 metara prosao i stopera i levom nogom sutirao golman je u padu nogom spasio siguran gol. Odbijenu loptu Memefovic je poslao preko gola. 26. minut Nemanja Mancic u kontri izmedju dvojice igraca sa 15 metara sutira kraj desne stative. Radnicki ponovo bolji.

Radnicki 08

36. minut domaci imaju prividnu inicijativu ali bez uspesne zavrsnice. 40. minut Cordasic do Spasica ovaj pronalazi na levoj strani M. Mancica usledio je sut koji su gosti zaustavili. U sledcem napadu Boza Mancic centrira ali ponovo dobro postavljena odbrana gostiju. Sudjenje bez gresaka. Posteno! 45. minut kraj prvog dela bez golova. Derbi je opravdao ocekivanja samo donekle. Igra se borbeno, otvoreno, fer sa obe strane, ali bez zavrsnice.

Pravi fudbalski ambijent. Preko 1000 gledalaca, teren pravi pirotski cilim. Pitanje je ko je zadovoljniji posle prvog dela. Gosti su izveli 6 kornera, Radnicki je  imao terensku inicijativu ali bez zavrsnice. Nedostaje najbolji igrac Denis Ristov. 49. minut Dosljsk sa 10 metara sutira kraj gola. 55. minut lepo je Djuric koji je zamenio N. Mancica, uposlio Memedovica, ali je Vidic u poslednjem trenutku zaaustavio loptu 60. minut Sloboda igra opreznije. Domaci i dalje imaju vise loptu u nogama ali bez zavrsnice.

Radnicki 10

61. minut Vujic iskosa sa 8 metara sitira u desni ugao Bulajic spasava izbacuje u padu loptu u sedmi korner. 62. minut Cordasis sutira sa 25 metara kraj gola. 74. minut centrira Stefan Ciric koji je zamenio Memedovica, ponovo je odbrana gostiju u kojoj je sve vise igraca, zaustavila akciju domacih 75. minut lopta bezi Spasicu , golman istrcava i hvata. Gosti sve vise ,,kradu,,vreme. Simuliraju, leze na travi. Žuti karton dobio je Vidic zbog grubog  starta. 79. minut ,,bomba,, Nemanje Petrova zamalo iznad precke. Radnicki stalno napada. 80. minut potez utakmice. Filip Tolic sa 35 metara slobodan udarac lopta upucena pod precku golman Djuric inace visok je jedva uspeo da je izbaci u korner.
88. minut Ako su u prvom poluvremenu i ostavili dobar utisak, Uzicani su u nastavku promenili nacin igre. Nije ih bilo u napadu, retko su to cinili. Radnicki je u drugom poluvremenu bio bolji tim i zasluzio bodove. 90. Kraj utakmice! 0:0

I na kraju , ponavljamo utisak s početka. Gledali smo borbenu, ravnopravnu utakmicu dva tima koji znaju da igraju fudbal. Danas su nedostajali golovi, bolja realizacija. Mada, treba reći da su golmani bili na visini zadatka!

Prva liga 20. kolo: Pirot: FK Radnički – Sloboda Užice  0:0  ( 0:0)
Gradski stadion, Gledalaca 1500.

Radnički: Bulajić 7 , N. Petrov 6, B. Mančić 6, Nikolić 7, Marković 7,  Tolić 8,  Čordašić 7, N. Mančić 6 (Djurić)  , Spasić  6, M. Mančić 7,  Memedović 6  (Ćirić ). Rezerve: Ilić, Davidović, Vasić,  Ćirić, D. Petrov, Filipović,  Djurić.