Sloboda slavila u Novom Pazaru

Užice – Košarkaši Slobode su u neizvesnoj završnici savladali Novi Pazar 99:98 i tako im se revanširali za poraz u prvom delu prvenstva.

Sloboda je slavila u paklenoj atmosferi hale Pendik u Novom Pazaru i tako po ko zna koji put pokazala da se odlično nosi sa svim poteškoćama koje ih prate tokom ovog prvenstva. Ovoga puta u ekipi nije bilo Petra Marića, vratili su se Simić i Trajković i dali svoj doprinos ovoj izuzetno važnoj pobedi. Sam početak nije nagoveštavao da Užičani bilo šta mogu da urade u Novom Pazaru jer je domaćin tokom prve četvrtine imao konstantno vođstvo koje je raslo iz minuta u minut, pa je taj period završen u korist Novog Pazara 26:16. U nastavku je Sloboda malo sredila svoje redove, ali je i pored toga izgubila i ovu četvrtinu 22:21 za ukupan skor na poluvremenu 48:37. Sloboda se nošena odličnim Džavonom rezultatski vraća u igru tokom treće četvrtine, i za šest minuta igre dolazi do prve prednosti na utakmici 58:57. Od tada se igra poen za poen a Sloboda ovaj period igre dobija 31:23, za ukupan rezultat na semaforu 71:68 za Novi Pazar. Nešović donosi Pazaru +5 a Hristov vraća na -3, a Radonjić trojkom vodi domaćina na 76:70. Na drugoj strani istom merom uzvraća Džavon 76:73, da bi u 34. minutu rezultat glasio 81:79 za Novi Pazar. Sloboda na dva minuta do kraja dolazi do prednosti 91:89 i do kraja su se obe ekipe smenjivale u vođstvu. Pri rezultatu 96:95 Džavon je iskoristio oba slobodna bacanja za 96:97, a Hadžifejzović na 18 sekundi do kraja vraća minimalnu prednost svojoj ekipi 98:97. Ivanović na 14 sekundi do kraja faulira Džavona koji je bio izuzetno precizan sa linije slobodnih bacanja i Sloboda opet vodi 98:99. Nešović je preuzeo odgovornost u poslednjem napadu ali nije bio precizan, pa je Sloboda zabeležila svoju 10 pobedu u ovom prvenstvu.

Džavon je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 34 poena, ostvario je i 5 skokova i 3 asistencije. Crnić i Kadiri su ubacili po 16 poena a Branković 12. U Novom Pazaru Radonjić je imao skor od 29 poena, 6 skokova i 4 asistencije, dok je Nešović ubacio 20. Nemanja Krstić je takođe imao zapaženu ulogu u svom timu sa 17 koševa doke je Hadžifejzović ubacio 14. Sloboda je posle ovog kola peta na tabeli sa skorom 10-8, a u sledećem kolu koje je na programu narednog vikenda a u Užice stiže Beovuk 72.