Sloboda – Radnički (Pi) 1:0 (video)

UŽICE – Sloboda je u utakmici 5. kola Prve lige Srbije u meču protiv ekipe Radničkog iz Pirota slavila rezultatom 1:0. Gol koji je odlučio ishod meča postignut je Nešović  u 71. minutu.

sloboda-radnicki-pPosle prvog poluvremena koje je, u igri između šesnesteraca, bez prilika, a u mnogome ličilo na prethodni  sa Zemunom, u nastavku su ulaskom Emeke i Džejkobsa domaćini dobili na probojnosti i bolju igru krunisali pobedom.

Već u prvom minutu  nastavka, Emeka je dodao loptu do Đerića koji iz okreta nije uspeo da najbolje zahvati loptu, pa je odbrana Piroćanaca spasla mrežu. Uz dvojicu stranaca, u drugom poluvremenu najraspoloženiji kod Užičana, Nikola Nešović, u 52. minutu snažno  je šutirao sa 25 metara, a Kostić izbio loptu u polje.

U 71. minutu, Namani je, u prvom kontaktu sa loptom po ulasku u igru, u kaznenom prostoru gostiju pokušao da šutira, ali je blokiran, lopta je stigla do Nešovićakoji je iskosa sa 12 metara pogodio suprotini ugao za vodstvo od 1-0.

Posle vođstva Sloboda je igrala opuštenije, pa su usledile još dve prilike. Stojanović je u poslednji čas ispred Nikolića skrenuo loptu pored gola, da bi potom Namani snažno šutirao  sa ivice šesnaesterca, a Kostić bio primoran da loptu prosledi u korner.

Gosti su, uglavnom, pokušavali šutevima sa 25 metara, koji su po pravilu završavali  preko gola. Najopasniji napad izveli su u 69. minutu, na oštar Mančićev centaršut po zemlji,Stojanović je uklizavanjem pokušao da loptu skrene u gol, ali je za malo zakasnio.