Sloboda preplivala Dunav (VIDEO)

UŽICE – Sloboda je posle odlične igre tokom cele utakmice ubedljivo slavila protiv Dunava, 97:78.

Kosarkaši Slobode u Velikom parku

Sloboda je pred 250 gledalaca dočekala Dunav. Iako su Užičani mnogo bolje otvorili utakmicu i imali konstantno vođstvo, gosti su se neprimetno približavali i smanjivali razliku. Đorđević je ušao u problem sa ličnim greškama jer je za kratko vreme napravio tri faula pa je morao na klupu. Kada su ne teren ušli Slobodini Amerikanci evidentno je bilo da se nisu najbolje snašli, pa Dunav posle slabije igre ima odličan rezultat 22:20.

Početak drugog perioda je izgledao potpuno isto sve do rezultata 31:30 za goste kada Sloboda pravi seriju 12:0, i ide na 42:31, Aščerić pokušava sa tajm autom ali ne uspeva. Njegova ekipa do kraja poluvremena prima čak 50 poena dok je postigla samo 36, pa je Sloboda na veliki odmor otišla sa plus 14.

Treća deonica počinje sa dve vezane trojke Đorđevića i Nikolića, pa Ašćerić traži tam aut ne bi li porbudio svoje pulene. Uspeva na trenutak jer Simić pogađa trojku ali Sloboda uzvraća na isti način i dolazi do najveće prednosti +22, 63:41. U tim trenucima domaći, tačnije Đorđević i Nikolić dolaze u problem sa ličnim greškama po četiri, pa je Lučić primoran da kombinuje.

Ali ni to se nije odrazilo na retzultat jer Sloboda ide na +24, a posle trojke odličnog Tadića i na +25, 72:47, koliko je bilo i na kraju treće deonice, 80:55. Ništa bolje po goste nije bilo ni u poslednjoj četvrtini u kojoj Sloboda u 35. minutu vodi sa čak 31 poenom razlike, 92:61. Do kraja utakmice Lučić je dao priliku svim igračima što koriste gosti pa na kraju ublažuju poraz, 97:78.

Kod domaćina se istakao Nikolić sa 21 košem dok je Tadić postigao dva manje. Dvocifreni su bili i Foster sa 14, Simić sa 11 i Đorđević sa 10 koševa. Sloboda je upisala čak 32 asistencije i 31 skok. Na drugoj strani Luka Mitrović je bio najraspoloženiji u redovima Dunava sa 19 poena, dok je Simić ubacio 10.

U narednom kolu Sloboda će gostovati u komšiluku, na Zlatiboru.