Sloboda Point – Rad 1:0 (video)

Sloboda Point je, konačno, upisala tri boda kraj Đetinje i olakšala put za beg sa začelja. Rad je bio dostojan rival, nastave li kao u Užicu nisu bez šansi da izbegnu najgore.

sloboda rad

Prvo poluvreme obeležile su šanse Stefana Mihajlovića, centarfora crveno-crnih. Već u drugom minutu, na pas Petšija, imao je čistu situaciju, ali oklevao je sa šutem i lopta je završila poed gola. U sličnoj situaciji našao se u 17. minutu, na asistenciju Okuna, pronašao je put lopti pored Danilovića ali je stativa spasila građevinare. Samo dva minuta kasnije, Mihajlović je ponovo bio u šansi, ali je Lazevski uspeo da izblokira šut sa nekoliko metara od gola.
Žeravica je u 16. minutu oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, lopta je završila pored stative, kao i pri pokušaju Tiaga sa iste razdaljine  pet minuta kasnije.
Igrajući otvoreno, Rad je koristio svaku priliku da ugrozi Rankovića, nisu se gosti libili šuteva ni sa distance, posebno opasni bili su prodori i pokušaji Injca i Srećkovića, ali najbolju šansu imao je, u 24. minutu, Urošević. Na centriranu loptu, uputio je šut glavom sa nekoliko metara, ali Ranković je, kao mnogo puta ove sezone, sjajnom intervencijom zaustavio loptu na putu u mrežu.
Sloboda Point je nastavila sa pritiskom od početka drugog poluvremena, i u  61. minutu došla do nove stopostotne šanse. Okuni je Tiaga spojio sa loptom, Brazilac je obišao Danilovića, iz mrtvog ugla mogao je samo da prosledi loptu pred gol. Ona je stigla do Mihajlovića koji još jednom iz blizine loše reaguje, loptu izbačenu na ivicu kaznenog prostora  ka golu pokušava da pošalje Žeravica, ali  ona odlazi visoko preko  prečke.
Gosti za malo da kazne promašaj, u kontri Ranković kajnjim naporom zaustavlja Radivojevića.
U 64. minutu, u kaznenom prostoru Rada Milošević ruši Miličića, Grujić bez oklevanja pokazuje na kreč. Odgovornost preuzima Tiago, slab šut Danilović odbija, a Tiago stiže do lopte i iz druge je šalje  iza gol-linije – 1:0.
Odmah posle  gola Slobode Point gosti dolaze do šanse, ponovo Radivojević u gol-šansi i ponovo bravura Rankovića.
Do kraja Sloboda Point je imala još dve prilike, rezervisti Jovanović i Dolmagić slabo su reagovali pred golom gostiju.
Stevan Mojsilović, šef stručnog štaba Rada, čestitao je domaćinu na pobedi:
„Posle dosta godina vratio sam se u srpski fudbal, zadovoljan sam utakmicom sa puno ritma, trke i lepih poteza. Rad je odigrao iznad mojih očekivanja, jednostavno, brzo, kombinatorno. Zadovoljan sam izdanjem moje ekipe, ali pobedžuju oni koji daju gol više“.

Ljubiša Stamenković, šef stručnog štaba Slobode Point, kaže da je utakmica bila psihološki teška jer su fudbaleri znali da su prethodno njihovi rivali sa začelja dobili utakmice:
„Bila je ovo nokaut utakmica ali možda nam je upravo to dalo motiv da po svaku cenu dobijemo meč. Mi smo diktirali ritam, Rad pretio iz kontri i polukontri. Bolje smo delovali u drugom poluvremenu, na sreću dali gol i nismo dozvolili protivniku da se vrati“.