Sloboda pobedila Zlatibor

ZLATIBOR-Košarkaši užičke Slobode savladali su ekipu Zlatibora u Čajetini rezultatom 89:87 . Dva različita poluvremena viđena su danas na utakmici. Prvo je potpuno pripalo domaćima ( 49:35) koji su u tom periodu bili superiorni u svim segmentima igre, dok je drugo u potpunosti pripalo Slobodinim sjajnim, borbenim, požrtvovanim mladićima. Na kraju – zaslužen trijumf Užičana.

Izuzetno šuterski raspoloženi domaćin vrlo brzo, rafalnom paljbom za tri poena, pravi osetnu prednost i zadržava je sve do kraja prve deonice. U svemu tome svesrdno su im pomogli i košarkaši Slobode lošom selekcijom šuta, mlakom odbranom, promašenim zicerima… Na kraju prvog dela 28:18 u korist ekipe Zlatibora.Vezani promašaji i prazni minuti unose dodatnu nesigurnost u redove ekipe Slobode – Zlatibor je na ogromnih +17 polovinom drugog perioda (39:22). Ne bi bilo lako pobrojati sve greške koje su pravili Užičani.

KK Sloboda

Iz svlačionice u drugo poluvreme ulazi potpuno preporođena ekipa Slobode . Znatno agresivnija odbrana donosi lake poene za rast samopouzdanja, gde i šut spolja postaje bitno oružje Užičana. Sjajni Pažin donosi realizaciju, Ilkić organizaciju i protok lopte, Čvorović požrtvovanje i fanatičnu borbenost. Nažalost, vezanim, nepotrebnim greškama pred sam kraj treće deonice košarkaši Slobode daju “veštačko disanje” Zlatiborcima, koji su na +5 pred poslednjih 10 minuta (71:66).Dobri su košarkaši Slobode i sa početka poslednje četvrtine i polovinom perioda prvi put su vođstvu (75:77). Sledi rovovska bitka i rezultatska klackalica sve do minut i po pre kraja kada večeras blistavi Đole Pažin postiže jednu od svojih 5 trojki – Sloboda je na +3 (83:86).Sledi neizvesna, penal završnica gde, na koncu, Ilkić realizovanim penalima na 5 sekundi pre kraja postavlja konačnih 87:89. Protić je, doduše, iz veoma teške situacije sa zvukom sirene pokušao Zlatiborcima doneti produžetak, međutim, nije bio uspešan .Na kraju, KK Zlatibor Čajetina – KK Sloboda Užice 87:89 (49:35).

Najefikasniji u ekipi Slobode bio je sjajni Pažin koji je postigao 29 poena uz izuzetnu realizaciju u šutu iz igre (9/11). Nikolić je dodao 18, a Stepanović i Čvorović po 10 poena. I ostali momci su, razume se, ugradili sebe i svoj učinak u večarašnju veliku pobedu.Kod domaćih, sjajan meč je odigrao Protić koji je ubacio 28, dok je Mitrović dodao 21 poen.

U sledećem kolu, košarkaši Slobode u petak od 18 časova, dočekuju ekipu Kolubare iz Lazarevca.