Sloboda-Donji Srem 1-1 (video)

UŽICE – U 22. kolu Prve lige Srbije fudaleri Slobode odigrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Donjeg Srema.

sloboda-donjisrem1Dobro su otvorili utakmicu fudbaleri Slobode i u 12.minutu postigli vodeći gol. Babić je vratio loptu na ivicu kaznenog prostora a Milovanović je snažno šutirao, lopta je završila u donjem desnom uglu.I umesto da pojačaju ritam, domaći fudbaleri su učinili suprotno. U potpuosti su prepustili inicijativu protivniku koji je ređao šanse.Namani je u 31. minutu propustio prvu ozbiljniju priliku za izjednačenje. Potom je isti igrač u 57. minutu šutirao,golman Tasić je istrčao a Vučković izbacio loptu sa gol linije i spasao sopstvenu mrežu. U 60. minutu i rezervista Šušnjar j pokušao sa 20 metara da iznenadi Tasića, ali je golman Slobode bio na visini zadatka.
Upornost gostiju se isplatali u 81. minutu kada se na ubačenu loptu u gužvi koja se stvorila u šesnaestercu Slobode, najbolje snašao Nnamani i poslao loptu u nebranjeni deo mreže, za konačnih 1:1.

Trener gostiju Dušan Kljajić posle utakmice na konferenciji za novinare je naglasio.

Teška utakmica, sa jedne strane zbog veoma teškim vremenskih prilika ali i zbog činjenice da se i jedan i drugi tim nalaze u grčevitoj borbi za opstanak. Mislim da smo pružili dostojan otpor renomiranom protivniku i da smo zaslužili ovaj rezultat.

Predrag Ristanović trener Slobode nije krio svoje razočarenje.
Iako smo u ovu utakmicu ušli kao „biti ili ne biti“ ali na terenu to sigurno nismo pokazali. Brzo smo došli do vođstva i mislim da je to bio jedini udarac u okvir gola. Donji Srema nas je u potpunosti nadigrao, u fazi odbrane i napada i taktike. Svesno smo ušli u utakmicu sa dva nespremna igrača, i pokazalo se da bez agresije, bez trke ne može da se igra ozbiljan fudbal. Nije još sve izgubljeno, ima još osam kola do kraja ali moramo nešto promeniti u svojoj igri. Ako to ne budemo uradili sigurno je da ćemo biti tamo gde nismo želeli pre početa prvenstva.

Gradski stadion u Užicu, pred 500 ledalaca, meč su sudili Dejan Gligorijević iz Zemuna sa pomoćnicima Miroljubom Petakovićem i Aleksandrom Stanojkovićem.

Za Slobodu nastupili Tasić Z. Nikola, Marjanović (Đurić), Vučković, Milanović, Milekić, Babić , Vidić, Đorđević, Vukojičić, Jeremić, Džejkobs (Dolmagić).
Ekipa Donjeg Srema se suprostavila u sastavu Šegavac, Soldatović, Đorđević, Andrejević, A. Šušnjar, Popović (Stanojević), Gluhović (M. Šušnjar), Čigoja (Ilić), Rakić, Šalipur, Nnamani.