Sloboda-Crnokosa 79:87 (23:23,17:14,21:29,18:21)

UŽICE-Sloboda doživela još jedan poraz pred svojim navijačima ovoga puta u 22.kolu od Crnokose iz Kosjerića

kk sloboda 1

Sloboda je u utakmicu protiv Crnokose ušla bez povređenog Arnautovića i dobro se držala tokom celog meča. U prve dve četvrtine domaći su imali dobar ritam protiv ekipe koja se bori za Superligu pa su na poluvreme otišli sa prednošću od 3 poena, 40:37. Treći period je u potpunosti pripao gostima koji su imali odličan šut za tri poena. U ovoj deonici pogodili su čak 7 puta van linije 6.75 i pred poslednju četvrtinu stekli prednost od 5 poena, 61:66. U poslednjih 10 minuta Kosjerićani su imali i dvocifrenu prednost koju su stekli posle poslednjeg trzaja Užičana pri rezultatu 68:67. Stanimirović je iz ugla pogodio za tri poena i u 36.minutu prednost Crnokose  je iznosila 11 razlike, 70:81. Gosti su do kraja rutinski čuvali prednost, pa zasluženo iz Užica odlaze sa dva boda koja ih najverovatnije vode u Superligu.
Sloboda: Čukić 7, Anđić 14, Prolović 7, Kutlešić 18, Zoćević 13, Pašajlić 7, Obrenović 13
Crnokosa: Vujošević 8, Đorđević 8, Papić 26, Stojanović 3, Radić 14, Stanimirović 13, Rondović 9, Ognjenović 6.
Posle ovog kola Sloboda se nalazi na poslednjem mestu sa skorom od 5 pobeda i 17 poraza a već u petak gostuje u Železniku lideru na tabeli FMP-u.