Skrapež plitak za Timok (VIDEO)

POŽEGA – Timok 1919 je posle prve utakmice baraža stekao minimalnu prednost nad Slogom iz Požege.

Timok slavio u prvom meču baraža

Fudbaleri Sloge očigledno nisu uspeli da istrpe pritisak ovako važne utakmice pa su na kraju pretpeli poraz, doduše minamalan 1:0, i u Zaječar putuju sa minusom. Timok 1919 se predstavio kao organizovana ekipa koja zna šta hoće dok se Sloga nije snašla u takvim okolnostima. Gosti su igrali u sastavu: Jovanović, Cvetković, Rudić, Gardić, Knežević, Pantić, Nikolić (Lapčević 59’), Davidović, Cvetković, Rošević (Trifunov 82’) i Dragićević (Nikolić 90’). Sloga bez iznenađenja u sastavu: Nikola Tasić, Kolarević (Lukić 88’), Vlašić (Cerović 73’), Nikolić, Glišović, Željko Tasić, Ristić, Tošić (Šarčević 46’), Jovanović, Plazinić i Janković (Bogićević 57’). Utakmicu je sudio sudija elit grupe glavnih sudija Novak Simović iz Lovćenca a pomagali su mu Nikola Đorović iz Kragujevca i Miloš Simović iz Lovćenca.

Sloga poražena od Timoka

Da će Zaječarci biti tvrd orah pokazalo se već u 5. minutu. Rošević se lako oslobodio Vlašića i idealno poslužio Dragićevića. Nikola Tasić spašava prvi put, a nakon toga još jednom dobro reaguje, ovoga puta ispred Davidovića i sprečava sigurno vođstvo gostiju. Sloga je uzvratila u 13. minutu kada je Janković posle kornera Ristića šutirao glavom preko gola. U 19. idealna prilika za Tošića. Akcija je krenula gotovo iz šesnaesterca Sloge, Jovanović je dugo nosio loptu a onda proigrao Tošića. Ispred njega je bio Knežević, Tošić mu je lepo sklonio loptu i umesto da padne pri kontaktu i svojoj ekipi donese penal, on ostaje na nogama i ne koristi priliku da svoju ekipu dovede do prednosti. Posle kornera sa desne strane najbrži na prvoj stativi je bio Željko Tasić ali nije bio precizan. U poslednjem minutu prvog poluvremena još jedna odlična prilika za Dragićevića. Idealan centaršut Kneževića na pet metara od gola Sloge, napadač Timoka ne koristi i loptu šalje pored gola.

U nastavku igre prvu veliku priliku gledamo u 69. minutu. Nikola Tasić je poslao dugu loptu na protivničku polovinu. Plazinić je bio najbolji u skoku i poslao loptu ka Bogićeviću ispered kojeg je intervenisao golman Jovanović. Lopta se vraća Palziniću ali on ne uspeva da pogodi prazan gol. U 72. Timok dolazi do prednosti. Dugo je trajala akcija gostiju. Loptu je u šesnaestercu Sloge dobio Davidović, Vlašić je bio daleko da bi bolje intervenisao pa je usledio jak i precizan udarac. Možda ni Tasić nije najbolje reagovao jer se lopta posle njegove intervencije odbila pravo na noge Roševića koji je bio nemilosrdan i doveo svoju ekipu do prednosti od 1:0. Posle samo dva minuta isti igrač je imao šansu bolju od penala. Rudić je gađao Davidovića i pogodio ga, ali uz spavanje Nikolića i Glišovića. Usledio je pas ka Roševiću koji je reagovao katastrofalno i poslao loptu pored gola. Morao je bolje u 76. minutu Bogićević kada je dobio upotrebljivu loptu od Jovanovića ali je njegov udarac bio isuviše slab da bi savladao Jovanovića. Isto važi i za Đorđa Jovanovića koji se obrukao u 77. minutu. Ristić ga je proigrao najbolji strelac Sloge uradio sve kako treba sem onog najvažnijeg, završnice. Isti igrač je dva minuta kasnije odlično šutirao i za malo bio neprecizan. Mogao je možda i najbolji pojedinac utakmice Pantić da zapečati sudbinu Sloge u 90. minutu ali je Tasić ovoga puta bio spreman i nije dozvolio da Timok ode kući sa dva gola prednosti.

Sloga-Timok 0:1

Utisak je da Sloga nije uspela da pronađe mir i hladne glave uđe u utakmicu. Sve je sada diskutabilno i u domenu šta bi bilo kad bi bilo. Da su poveli , da se prva utakmica igrala u Zaječaru, da je… Sve u svemu Požeženi nisu imali bočne igrače, one koji su tokom prvenstva bili tas na vagi. Sada bi bilo najlakše kritikovati ali ima još jedan meč i ništa nije gotovo. Neko je nekad rekao nijedna pobeda nije konačna, nijedan poraz nije fatalan samo treba imati hrabrosti i sabrati ih. Revanš meč se igra u sredu 16.06. u Zaječaru i tada će se konačno znati ko je novi prvoligaš, Sloga ili Timok 1919.