Simić torpedovao Akademik (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Slobode savladali su Akademik iz Srbobrana i četiri kola pre kraja prvenstva još više povećali svoje šanse za ulazak u KLS.

Pred 300 gledalaca u hali sportova Veliki park Sloboda je uz dosta muke savladala Akademik. Povrede su ostavile traga na košarkašima lidera  Druge muške lige i to se odražava na igru. Anđić je tek izašo iz povrede posle operacije kolena, Pajević se muči sa povredom leđa (ali igra), a Pavler Jokić je utakmicu gledao sa tribina. I pored toga domaćin bolje otvara utakmicu i prvu četvrtinu dobija 27:17, zahvaljujući odličnoj partiji Simića koji je postigao 9 poena, dok je Otašević ubacio 6 (2/2 za tri poena). Dobro je krenulo i u 2/4 gde je Sloboda uvećavala svoje vođstvo, ali ga olako i gubila, da bi na kraju ovog perioda razlika u korist domaće ekipe iznosla +12, 52:40. Kao da su Užičani pomislili da će se gosti lako predati pa u drugo poluvreme ulaze opuštenije što im se odmah olupalo o glavu. Akademik nošen kapitenom Marićem i Živanovićem dolazi do izjednačenja 62:62 i tada se pali crvena lampica kod Slobode. U kratkom roku domaćin postiže sedam poena gosti ni jedan, pa se i pored izgubljene 3/4 , 17:22 ipak pred poslednju deonicu otišlo sa prednošću Slobode 69:62. Veoma brzo kapiten i najbolji igrač Akademika Marić dobija peti faul i od tada gosti više nisu bili konkuretni. Razigrali su se Otašević, Simić, Radić i Marić pa je semafor u jednom trenutku pokazivao maksimalnih +15 i ta razlika je ostala do kraja, 95:81.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Stefan Simić sa 29 poena čemu je dodao tri asistencije i pet skokova. Pored njega dvocifreni su bili Otašević 18 (7 as), Marić 16 (5 sk, 2 as) i Radić 11 (5sk, 2 as). Kod Akademika je najbolji bio kapiten Marić sa 16 postignutih poena (6 sk, 1 as), Toplaović 12 i Tutorov 10.

Sloboda je i dalje lider na tabeli sa skorom 19-3  a prate ih Novi Pazar i Smederevska Palanka koji imaju 17-5. I narednom kolu Sloboda gostuje u Velikoj Plani domaćoj Plani.