Šabačka čivija (video)

POŽEGA – Mačva je uspela da, golom Ratkovića, osvoji ceo plen na vrućem terenu u Požegi.

sloga-macva1Derbi srpske lige između Sloge i Mačve odigran je pred 800 gledalaca po veoma sparnom vremenu koje je samo odmagalo igračima i jedne i druge ekipe. Domaći su igrali u svom najjačem sastavu: Rumenić, Vukašinović, Ćendić , Grujičić (Vukajlović 46′), Nikolić, Filipović, Avramović, Arsić, Đokić (Radovanović 70′), Ratković (Leposavić 46′), Plazić. Mačva je u Požegu doputovala bez šest standardnih igrača, pa se Rogan opredelio za sastav: Mitar Pejović, Filip Pejović, Jevtić , Bjedov, Đukanović ,Marković , Ratković (Babić 64′), Belić, Matijević (Ruvidić 90′), Dragojević (Jošić 80′) i Đukić. Utakmicu je sudio Mladen Jakovljević (Ljig), Marko Živković (Kragujevac), Zorana Punoševac (Kragujevac).
Kao što je već rečeno vreme za igru je bilo veoma teško, jer je sunce peklo kao da je u pitanju ju,l a ne septembar mesec. To se odrazilo na kvalitet igre jer su se igrači dosta teško kretali po terenu. Sloga je pokušala da nametne svoj ritam pa je u 6.minutu posle centaršuta sa desne strane pokušao Vukašinović, a odbarmbeni igrači Mačve intervenišu tako što loptu šalju u korner. Odmah nakon njegovog izvođenja veoma kvalitetna kontra Mačve, kada je sve odlično odradio Matijević a Rumenić spašava svoj gol. U 14.minutu domaćin traži penal. Arsić je vratio povratnu za Vukašinovića a Jakovljević smatra da nije bilo elemenata za najstožu kaznu. U 17.minutu hladan tuš za domaće. Lopta je došla sa leve strane i odmah se videlo da će biti opasno po Rumenića. Iako je lopta dugo putovala odbrana domaćih se loše postavila, sve je to lepo pratio Ratković i pored nespremnog Vukašinovića postigao gol za vođstvo Mačve od 1:0. Na početku 34.minuta svoj udarac je oprobao Ratković. I pored toga što mu je lopta prešla preko noge, učinilo se da može da bude opasno po gol Šapčana, ali se na kraju ispostavilo da nam se samo učinilo. Do kraja poluvremena Mačva je uspevala da neutrališe igru Sloge već na samoj sredini terena, tako da nije bilo nikakve opasnosti po gol Pejovića pa se prvo poluvreme završilo minimalnim vođstvom Mačve.

Videvši da su njegovi igrači bili bezidejni u prvih 45 minuta Nikitović je iz igre povukao Grujičića i Ratkovića a na teren poslao Leposavića i Vukajlovića. To se osetilo pa je prvu priliku već u 51.minutu imao Plazinić, a Pejović svojom odbranom pokazao da ima dobar refleks jer je bio zaklonjen. Uzvratio je Dragojević samo minut kasnije, lopta odlazi preko gola. 57. minut, odlična prilika za Arsića. Vukajlović je sve odlično uradio prevario dvojicu protivničkih igrača, pa idealno uposlio Arsića koji pogađa u noge dobro postavljenog Pejovića. U 62. je šutirao Leposavić pravo u opet dobro postavljenog Pejovića.Mnogo sreće za domaće u 65.minutu. Izveden je korner sa desne strane, odbijenu loptu ka golu majstorski šutira Belić. Rumenić je za trenutak reagovao, taman toliko da lopta ne uđe u gol već da se odbije od prečke u polje. U 70.minutu Marković je dobro reagovao ispred Leposavića i sprečio ga da ugrozi Pejovića.
Do kraja nismo videli ništa što bi bilo vredno pažnje, pa se ispostavilo da je gol iz prvog poluvremena bio dovoljan za pobedu Mačve.