Šabačka čivija (VIDEO)

IVANJICA – Mačva je Javor Matisu nanela katastofalan poraz, ali više od poraza boli nemoć koju su domaći pokazali u ovom meču.

Oko 500 gledalaca videlo je utakmicu u kojoj je Mačva deklasirala domaću ekipu sa 4:0, a sve golove Šapčani su postigli u drugom poluvremenu. Znalo se da neće biti lako da će Javor Matis morati da preuzme ulogu favorita koja im nikako ne prija što se na kraju ispostavilo kao tačno. Dragan Aničić trener Mačve odredio je ekipu u sastavu: Filipović, Pejović, Jovanović, Lazarević (Ristivojević 88’), Protić, Ivić, Obrovac, Jeremić, Gemović (Marković 86’), Adamović (Jovanović 76’) i Matić. Na drugoj strani Srđan Vasiljević poverenje je dao sledećimigračima: Đogatović, Terzić, Karišik, Milović, Amanović, Mitošević,Kovačević (Obadović 65’), Silva, Krnić (Ristovski 76’),Kiković i Tripković (Ivanovski 59’). Sudio je Danilo Grujić iz Niša sa pomoćnicima Oliverom Petrovićem takođe iz Niša i Ivicom Stojanovićem iz Aleksinca.

Verovatno su vremenski uslovi diktirali tempo tokom utakmice, ali prvi utisak koji je na kraju prevario sve prisutne bio je da Mačva nema moć da na bilo koji način ugrozi Đogatovića i da su njihova razmišljanja bila usmerena samo ka tome da se ne primi gol, dok je Javor Matis bio u ulozi favorita i da je sa previše straha od greške ušao u utakmicu što nije donelo željenu igru. Lopta je uglavnom kružila na sredini terena, više je bila u nogama domaćih a fudbaleri Mačve koji su bili zgusnuti ispred svog gola lako su rešavali sve moguće probleme. Morali smo da čekamo 21 minut da bi videli situaciju koja može doneti promenu rezultata kada je novajlija u redovima Javor Matisa Kovačević imao odličnu ideju, fenomenalno proigrao Tripkovića koji je kasnio za delić sekunde pa nije bilo opasnosti po gol Filipovića. U 24. posle greške domaćih igrača kontra Mačve koju je poveo Gemović, dugo je nosio loptu na kraju se odlučio za udarac, i dobio samo korner. Igrao se 28.minut kada je Protić faulirao Silvu, nakon čega je došlo je do koškanja ova dva fudbalera a Grujić ih je zbog toga častio žutim kartonima. Kada se sve smirilo slobodan udarac je izveo Kovačević, lopta je došla u peterac gostiju gde je Karišik bio u idealnoj situaciji za postizanje gola ali se nije najbolje snašao pa nije došlo do promene rezultata. U 34. na centrašut Terzića glavom je probao Tripković, kada je lopta otišla pored gola i do kraja prvog poluvremena nije bilo ništa vredno pomena pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak utakmice uopšte nije nagoveštavao da Javor Matis može da primi gol, a da će učiniti sve da ga postigne. Krenuli su mnogo ofanzivnije, rastrčali su se na sve strana igrači u belom a u 49.minutu Mitošević je odlično proigrao Silvu koji se na kraju malo zaigrao pa je njegov udarac izblokiran. A onda kao da se nešto dogodilo sa Šapčanima, kao da su čekali povoljan trenutak da nokautiraju protivnika. Nagoveštaj vođstva Mačve desio se u 56. minutu kada se Adamović previše snebivao pa su ga na kraju stigli Milović i Karišik. A u 60. hladan tuš za domaće. Lopta je došla sa desne strane, Gemović je vratio na tri metra od gola gde je Adamović u padu šalje iza leđa Đogatovića. Kako je taj gol uticao na igrače Javor Mastisa pokazuje situacija iz 62. minuta kada je Obrovac mogao da duplira prednost svoje ekipe a njegov udarac je bio više nego loš. U 69. minutu je bilo 0:2. Brza akcija, lopta dolazi do Gemovića usledio je idealan centarš a Matić lagano sa dva metra poentira za ubedljivo vođstvo Mačve. To je bio totalan šok za domaće koji nisu uspevali da naprave bilo kakvu igru, a sve im se to olupalo o glavu za samo dva minuta. Mrežu je prvo zatresao bivši igrač Javor Matisa koji je u igru ušao u 76. i trebalo mu je samo četiri minuta da mu se ime nađe na semaforu. Lopta je još jednom došla sa desne strane, Jovanović je bio potpuno sam na nekih deset metara od gola domaćih i usledila je lagana egzekucija. U 83. je usledio totalan slom Javor Matisa. Kiković je drastično pogrešio, dao je loptu pravo u noge Matiću koji takav poklon ne propušta. Pogađa za 0:4 i donosi prednost Mačvi koju u Ivanjici nisu imali ni Partizan ni Zvezda.

Veoma bolan poraz Javor Matisa. Biće potrebno dosta umešnosti da se ekipa vrati u normalu jer već u četvrtak na istom mestu treba odigrati utakmicu protiv Spartaka.