Rutinska pobeda (video)

POŽEGA – Golovima Ćirovića (2) i Plazinića (2) Sloga opravdala ulogu favorita i upisala nova tri boda.

sloga grbSloga je očekivano savladala ekipu Zvižda 4:0 i tako sebe zakucala u vrh srpskoligaškog zapada. Utakmice ovakvog tipa je uvek teško igrati jer su bodovi unapred upisani ali Požežani su smogli snage i strpljenja da dođu do pobede i tako na miru dočekaju kraj prvenstva. Sloga je igrala u sastavu Jeveričić, Ćendić, Tanasković, Filipović, Nikolić, Ristić, Radosavljević (Smiljanić 62′), Leković (Ristović 34′), Lakićević (Diković 72′), Ćirović i Plazinić. Zvižd koji se već odavno oprostio od srpske lige u Požegu je doputovao sa startnom postavom i rezervnim golmanom tako da Srećko Mišić nije imao dilemu ko će biti starter: Živković, Mišić, Cvetanović, Gardić, Andrić, Kostadinović, Blagojević, Živadinović, Manojlović, Ivljanin i Ivanović. Aleksandar Govedarević iz Velike Plane je bio glavni sudija a pomagali su mu Kragujevčani Pavle Ilić i Vladimir Mirčević. Od samog strata se videlo da će to biti igra mačke i miša, da će gosti biti u poodređenom položaju. I pored toga igrači Sloge su se mučili da satave dobar pas, da proigraju jedni druge pa su neka prevelika uzbuđenja izostala. Sloga je povela u 30.minutu. Blagojević je faulirao Ćendića pored aut linije, a slobodan udarac izveo Radosavljević. Ćirović je bio brži od golmana Živkovića tako da Sloga dolazi do zasluženog vođstva. Isti igrač u poslednjem minutu prvog poluvremena rešava sve dileme oko pobednika. Lopta dolazi sa leve strane Andrić u želji da je izibije proigrava Ćirovića koji je rutinski šalje iza leđa nemoćnog Živkovića.
Drugo poluvreme donosi veći broj prilika i još dva gola, oba u mreži gostiju iz Kučeva. U 49.minutu Zvižd je bio nadomak postizanja gola preko Blagojevića. Odlično je izveo slobodan udarac sa desne strane ali je lopta umesto mreže pogodila stativu. U 52. Ćirović je dugo nosio loptu pa proigrao Ristića koji je pokazao da mu je leva noga slabija strana. Dva minuta kasnije Plazinić čija je glad za golom toliko očigledna, uspeva da se upiše u listu strelaca. Cvetanović se poigravao po levoj strani i izgubio loptu, nakon čega je najbolji strelac Sloge oboren sa leđa a Govedarević pokazuje na belu tačku. Plazinić je bio siguran egzekutor za još sigurnije vođstvo od 3:0. Opet se Cvetanović igrao sa nervima svojih saigrača samo što ovoga puta Ćirović nije bio precizan pa je rezultat ostao nepromenjen. Konačan rezultat 4:0 postavio je Plazinić u 71.minutu. Ristović je ubacio loptu pred gol Zvižda, ona se opet od Andrića odbija ovoga puta do Plazinića koji lagano postiže svoj 14 gol u ovom prvenstvu. Najkonkretniji na terenu u ekipi Zvižda, Ivljanin pokazao je sve svoje kvalitete kada je pobegao Tanaskoviću koji mu je od siline povlačenja prvo skinuo a potom i pocepao šorts i tako zaradio žuti karton. Nakon slobodnog udarca isti igrač je imao odličnu priliku ali nije bio precizan.

Utakmici je prisustvovalo oko 70 gledalaca, toliko sam prebrojao, sa maksimalno 30 prodatih karata. Pitanje je da li će ljudi koji vode Fudbaski savez regiona Zapdne Srbije nadoknaditi Slogi troškove suđenja jer danas nije bilo ni za toplu vodu. Zbog čega iznosim ovaj podatak? Danas je u Užicu koje je od Požege udaljeno samo 24 kilometra po prvi put u istoriji A reprezentacija odigrala zvaničan međunarodni meč koji je, razume se prenosio Javni servis. U istom terminu kao i utakmice srpske lige zapad. Reprezentacija jeste prioritet, jasno kao dan, ali kome je u interesu da se igra redovno kolo u terminu koji je u Evropi rezervisan za reprezentativne utakmice i poznat je mesecima unapred. Ko je i kako planirao kolo u Prvoj ligi Srbije pa je isto ekspresno odloženo za četvrtak? Zbog čega nije mogla da se odloži i Srpska ligu i zone. Igranje reprezentacije Srbije van Beograda treba da bude praznik jer je pitanje da li će se dogoditi još koji put, a ljudi koji vode takmičenje u Fudbalskom savezu regiona Zapdne Srbije taj praznik su upropastili svojim nemarom. Pitam se gde li su danas bili ti isti nadležni. U Užicu na stadionu ili u Požegi, Mihajlovcu, Topoli? Vreme je da se stavi prst na čelo jer fudbal je skupa igračka a to vrlo dobro zanaju svi, naročito oni koji ulažu svoj novac u klubove koje vole. Za razliku od onih koji ih samo koriste i ne vode računa o njihovim interesima. Fudbalski klub Sloga sa ovim komentarom nema dodirnih tačaka, ovo samo je poziv na trežnjenje i podsećanje da se svuda u svetu ova igra igrà zbog gledalaca a ne zbog onih koji naplaćuju takse. Osim u Srbiji.