Rukometaši Sloge u polufinalu Kupa – grupa Zapad

POŽEGA – Rukometaši Sloge plasirali su se u polufinale Kupa Srbije – grupa Zapad, pošto su večeras, na svom terenu, savladali Zlatar iz Nove Varoši, rezultatom – 30 : 26.

Gosti su u Požegu stigli sa namerom da pobedom produže sezonu. Od početka susreta nametnuli su svoj tempo i tokom prvog dela utakmice kontrolisali igru. Bilo je ovo jedno od najlošijih poluvremena požežana odigranih tokom ove jeseni. Već u 22.-om minutu novovarošani su imali plus šest – 7 : 13, što je bila njihova najveća prednost tokom duela. Tog momenta trener Zlatara, Branko Ćurčić uzima tajm aut, što se pokazalo kao pogrešan potez. Od tada domaći dolaze do svoje igre, smanjuju prednost gostiju i na odmor odlaze sa minusom od dva gola – 12 – 14.
U nastavku domaći tim kreće odlučnije i preokreće rezultat u svoju korist. Samo osam minuta bilo je dovoljno požežanima da prelome utakmicu. Do kraja duela prednost je konstntno na strani domaće ekipe. Publika u požeškoj dvorani videla je odličnu rukometnu predstavu.
Sjajne akcije, na obe strane, čvrste odbrane i brze kontre, nagrađivala je objektivna požeška publika čestim aplauzima. Ovo veče obeležili su Mladen Krsmančić i Milan Pavlović, u dresu Sloge sa osam, odnosno sedam pogodaka. Šest je dodao i Stefan Jovanović. Na drugoj strani devet golova postigao je Dušan Medić, a odličan je bio i Dino Ajanović, koji je dva puta manje pogodio protivničku mrežu. Zapažene role imali su i golmani. Živojin Ilić je zaustavio čak 16 udaraca rukometaša Zlatara, dok je njegov kolega, pred golom novovarošana, Milenko Jelić, sakupio deset odbrana.
Ovim trijumfom Sloga je stigla do polufinala Kupa Srbije u grupi Zapad. Narednih dana znaće se ko im je protivnik u narednom meču, kao i kada i gde će se susret igrati.