Remi sa Loznicom (VIDEO)

UŽICE – Pred 1800 gledalaca na stadionu „Radomir Antić“, fudbaleri GFK Slobode odigrali su nerešeno sa ekipom Loznice 2:2, u okviru 18. kola Prve lige Srbije.

Fudbaleri GFK Slobode su propustili priliku za pobedu u poslednjem meču jesenjeg dela pred svojim navijačima, i upisala čak 11 remija u polusezoni.

Prvi ozbiljniji šut uputila u sedmom minutu kada Todor Glišović prošao po desnoj strani, uposlio Raškovića koji je korak dva ušao u protivnički šesnaesterac, šutirao, ali je golman Lozničana bio na mestu.

U desetom minutu Šušnjar je po levoj strani povukao loptu nekih desetak metara i sa ivice šesnaesterca šutirao daleko pored gola.

Gosti prvi put prete u 16 minutu kada je Matić pokušao volejom sa 20 metara iskosa ali je lopta otišla visoko preko gola.

Konačno domaći fudbaleri u 31. minutu postižu gol. Posle lošeg ispucavanja odbrane gostiju, brzonogi Mihalović se ušunjao u kazneni prostor po levoj strani, uposlio Šušnjara koji je glavom, iz nimalo lake pozicije pogodio „malu mrežicu“ golmana Vukašinovića za veliku radost navijača.

U nastavku susreta Sloboda nastavlja da pritiska goste iz Loznice, ali su u 60. minutu preko Komarčevića stigli do izjednačenja. Kapiten Lozničana je primio loptu u šesnaestercu malo se prošetao dok je odbrana Slobode sve to mirno posmatrala, i onda po zemlji uputio šut ka golu, a lopta je završava u mreži Đorđa Vukašinovića.

U 64. minutu nakon centar šuta rezervista Stanojević je sa 15 metara šutirao glavom, ali je golman Vukašinović odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

Samo minut kasnije Ristić je iz slobodnog udarca sa 20 metara ciljao gornji desni ugao golmana Vukašinovića ali se ovaj još jednom istakao odličnom paradom izbacio loptu u korner.

U 71. minutu Đorđe Glišović je prošao po levoj strani ušao u šesnaesterac a onda je usledio nedozvoljeni start Radmanovća, a glavni sudija Ranisavić pokazuje na belu liniju. Odgovornost preuzima Šušnjar i priliku pretvara u novo vođstvo domaćeg tima.

A onda šest minuta pre kraja susreta hladan tuš za navijače Slobode za koji se pobrinu Rus u redovima Lozničana Martinkevič.

Sloboda je mogla u nadoknadi vremenena doći i do pobede da je rezervista Jeremić pogodio okvir gola.

U poslednjem 19. kolu, GFK Sloboda gostuje „fenjerašu“ ekipi Rada na Banjici.

Izveštaj: Z. Đoković/ZooMUE