Remi po meri Smedereva (VIDEO)

POŽEGA – Derbi utakmica Srpske lige zapad između Sloge i Borca privukla je pažnju 500 ljubitelja fudbala. I jednoj i drugoj ekipi pobeda bi donela mnogo jer Borac je u trci za Smederevo koje ima tri boda više dok bi Sloga eventualnom pobedom došla na isto toliko zaostataka za Borcem ali na kraju je utakmica završena nerešenim rezultatom 0:0, iako je Sloga bila bliža pobedi.

Čačani koje sa klupe predvodi trener Darko Rakočević igrao je u sastavu: Pejović, Mijailović, Vujičić, Pantić, Todosijević (ž), Kuveljić (cr), Marković, Krstić (ž) (Baždarević 58’), Milošević, Grbović (ž) i Janković.

Jovan Nikitović nema mnogo prostora prostora za kombinovanje pa je njegova ekipa izgledala ovako: na golu Radić, desnu stranu je pokrivao Kolarević, dva štopera standardno Drašković i Milunović (ž) dok je kraj leve aut linije bio Žerjal. Lazarević (ž) kao poslednji vezni a ispred njega Stamenić, Gogić i Bukvić (ž) (Vasiljević 79’). Plazinić je dejstvovao kao polušpic dok je najisturniji bio Vranić (Krsmanović 90’).

Utakmicu je sudio Marko Bura iz Beograda a pomagali su mu sugrađani Tihomir Šoškić i Dejan Božić.

Borac izvukao bod u Požegi protiv Sloge

Sloga je od samog početka krenula u napad pa je prvo Vranić u 7. minutu šutirao glavom pravo u golamna Pejovića da bi u 11. Plazinić ubacio loptu pred gol Borca a Vranić nije bio dovoljno brz da dođe do lopte.

Odličnu priliku u 24. minutu imao je Vranić kada je kardinalno pogrešio golman Pejović i poklonio loptu napadaču Sloge ali mlađani Vranić nije umeo da kazni grešku pa je ostalo 0:0.

Borac u prvih 45 minuta nije stvorio nijednu jedinu priliku za postizanje gola i retko je prelazio na protivničku polovinu. Na kraju prvog poluvreena bilo je 0:0.

Nastavak je doneo dosta uzbuđenja a prvu veliku priliku Borac je stvorio tek u 60. minutu. Lepo su čačanske zebre osmislile akciju, lopta dolazi do Baždarevića koji je minut pre toga ušao u igru ali nije imao sreće jer je pogodio golmana Radića.

Odmah nakon kornera isti igrač je iz izgledne prilike loše šutira. Sloga odmah nakon toga ima kontranapad koji predvodi Plazinić, šutira iskosa sa desne strane ali je Pejović dobro intervenisao.

Borac od 70. minuta ostaje sa deset igrača jer je Kuveljić posle starta nad Lazarevićem zaradio drugi žuti karton pa je morao ranije u svlačionicu.

Požežani ostali bez važnih bodova

Dobro su kombinovali domaći igrači u 81. minutu kada je Vranić zahvatio loptu glavom a ona na kraju prolazi pored gola.

U 83. sudija Bura nije imao kud posle starta Mijaiilovića koji je oborio Žerjala u punom naletu. Odgovornost je na sebe preuzeo kapiten Sloge Plazinić i onda očajno šutirao pored gola.

Onda je sličnu savar ponovio Vasiljević u 86. minutu. Izbegao je ofsajd zamku rezevista Sloga a onda pokazao očajnu kontrolu lopte što je iskoristio Pejović i spasao svoj gol.

Borac je opsano zapretio u 88. minutu kada je lukavo gađao desni gornji ugao Grbović i za mali bio neprecizan.

Remi Sloge i Borca

Nepun minut posle toga lep akcija Stamenić Gogić a Pejović odličnom paradom hvata živu loptu.

Poslednju priliku na utakmici imao je Marković kada je sa ivice šesnaesterca šutirao za malo preko gola a da je pogodio bila bi to velika kazna za promašaje domaćih.

Na kraju su rivali podelili bodove a za celim plenom više može da žali Sloga.

Izveštaj: Zoran Kanački/ZooMUE