Pukla petrada u Požegi (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je u 29. kolu srpske lige zapad deklasirala Budućnost Krušik iz Valjeva 5:1.

Sloga je više nego ubedljivo savladala Budućnost Krušik iako su gosti poveli već u prvom minutu. Lepo vreme i odličan teren bili su inspiracija za domaću ekipu koja je stala posle pet postignutih golova. Budućnost Krušik je nastupila u sastavu: Milinković, Đorđević, Stupar, Mišković, Gentić, Sofronović, Paunović, Rašević (Nenad Ćirović 46’), Belušević, Petrović i Ristović (Stefan Ćirović 82’).  Aleksandar Petaković nije mogao da računa na povređenog Janjića i Lukića a Kolarević nije nastupio zbog nagomolanih kartona pa je njegova ekipa igrala u sastavu: Tasić, Marković (Stanić 60’), Vlašić, Nikolić, Glišović, Tasić, Ristić (Krsmanović 80’), Šarčević (Tošić 60’), Jovanović , Janković (Bogićević 60’) i Plazinić (Igor Tasić 75’) . Utakmicu je sudio Nikola Todorović iz Loznice a pomagali su mu Nemanja Vulićević iz Krupnja i Nikola Čotrić iz Loznice.

Gosti su poveli već u prvom minutu utakmice. Lepo je odrađena akcija na sredini terena da bi Rašević iz drugog puta pronašao Paunovića koji je iskoristio neodlučnost Vlašića, Nikolića i Nikole Tasića i doveo Valjevce do prednosti od 1:0. Sloga brzo vraća rezultatski egal. Plazinić je odlično proigrao Glišovića a Jovanović bio brži od Đorđevića i mreža iza leđa Milinkovića se po prvi put zatresla. Isti igrač je doveo slogu do prednosti. Igrao se 22.minut kada se Plazinić poigrao sa Miškovićem  a Jovanović sa Đorđevićem i u stilu majstora, petom poslao loptu preko gol linije za 2:1. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

Da će bodovi ostati u Požegi bilo je više nego jasno u 75. minutu. Dosuđen je slobodan udarac za Slogu, izveo ga je po običaju Ristić a jedan od najjačih aduta Sloge u skok igri Željko Tasić je bio brži i bolji u skoku od Paunovića i Stupara i po treći put naterao Milinkovića da vadi loptu iz mreže. Samo minut kasnije bilo je 4:1. Sve je od tačke a do tačke b odradio Plazinić. Oduzeo je loptu na centru od Stefana Ćirovića i krenuo sam ka protivničkom golu. Na njegovom putu do tamo svi su se sklanjali kao da su očekivali da će neko drugi reagovati, ali Plazinić se nije obazirao na to i rutinski savladao nemoćnog Milinkovića za 4:1. Konačan rezultat utakmice postavio je Jovanović het trikom a ovo je bio 19 gol mladog napadača u ovoj sezoni. Na kraju kao što i sam rezultat govori pobedi Sloge nema nijedne zamerke.

Bila je ovo 20 pobeda Sloge u prvenstvu. Do kraja je ostalo još pet kola u kojima će Sloga tražiti još bolju formu za utakmice koje će im biti najvažnije, a to je baraž. Najveći gubitak je povreda Janjića ali i to se mora prebroditi. U narednom kolu Sloga gostuje u Tutinu istoimenom domaćinu.