Pukla petarda za kraj (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u poslednjoj utakmici u ovoj sezoni u Super ligi deklasirao Inđiju rezultatom 5:0 (Rogač 25′, Radivojević 36′, Petković 51′, Varga 58′, Sević 68′).

Poslednje kolo Superlige u Ivanjici je dočekano pljuskom kakav se ne pamti u poslednje vreme, ali i goleadom koja se takođe odavno nije dogodila na stadionu pored Moravice. Javor Matis je deklasirao Inđiju rezultatom 5:0.

U jednom trenutku se stamilo nebo iznad Ivanjice i kiša pomešana sa gradom je dočekala igrače pri izlasku na teren. Ali to nijednog trenutka nije poremetilo ceremoniju opraštanja Ivana Cvetkovića od aktivnog igranja fudbala. Cvele je samo za Javor Matis u dva mandata odigrao 237 prvenstvenih mečeva, a u svojoj bogatoj igračkoj karijeri igrao je još za Zvezdaru, Jagodinu i OFK Beograd, a od inostranih klubova u Himkiju i kazahstanskom Žetisu. Utakmicu je pratilo oko 100 gledalaca, a sudio je Andrija Stojanović sa svojim pomoćnicima Milanom Šutulovićem i Slobodanom Pavlovićem.

Javor Matis

Aleksandar Janjić koji je jedno vreme veoma uspešno predvodio Ivanjičane a sada je strateg Inđije na teren je poslao sledećih 11 igrača: Stanivuković, Cucin (Dimitrijević 68’), Mihajlov, Mihailo Jovanović, Čermelj, Milan Janjić ( Vasilije Janjić 60’), Krasić (Banjac 46’), Bosančić (Milosavljev 46’), Purtić (ž), Bastajić (Aleksa Jovanović 60’) i Ilić. Igor Bondžulić je poverenje dao Lazoviću na golu, desno, Maričić(Luković 89’), centralni bekovi su bilo Pavišić i Rogač (Basarić 89’) a pored leve aut linije je bio Jevremović. Zadnji vezni ovoga puta je bio Radivojević (ž) ispred njega su bili Nikolić (Mladenović 63’), Zvekanov, Cvetković (Varga 56’) i Krnić (Sević 63’) a najistureniji je bio Petković.

Već u 6. minutu videli smo prvu priliku za domaće. Petković je  utrčao iza leđa odbrane Inđije, sve je to lepo video Radivojević i spojio ga sa golom, ali napadač Javor Matisa nije bio precizan. U 11. je slobodan udarac sa desne strane izveo Cvetković i kada su svi očekivali centrašut, on se odlučio da pokuša sa iznenađenjem i direktnim udacem ka golu iznenadi čuvara mreže Inđije,  ali je Stanivuković i pored otežanih uslova sigurno intervenisao.

U 21. minutu Cvetković je na brzinu izveo slobodan udarac, Petković je izbegao ofsajd zamku i izlazi sam ispred Stanivukovića. Kao da ga je opteretilo saznanje da postizanjem gola otvara sebi put ka tituli najboljeg strelca Super lige, reaguje brzopleto pa Stanivuković još jednom izlazi kao pobednik iz ovog duela. 23. minut donosi prvu lepu akciju gostiju. Na kraju su pasove izmenili Ilić i Purtić, a lopta posle njegovog udarca završava tik pored desne stative.

Javor svoju bolju igru kruniše golom u 25. minutu. Ivanjičani su izveli svoj drugi korner. Cvetković je umesto lopte šutnuo korner zastavicu i kao da je time zbunio odbranu Inđije. Nekako je doturio do Nikolića posle čijeg centaršuta bivši igrač Inđije Rogač postiže svoj drugi gol u sezoni i dovodi Javor Matis do zasluženog vođstva od 1:0.  U 32. Inđija je imala lepu priliku za izjednačenje. Ponovo su gosti sve lepo odradili po levoj strani, Čermelj se prišunjao iza leđa odbrane Javor Matisa, dobio pravovremenu loptu od Ilića ali je Lazović dobrim postavljanjem  sprečio da lopta zatrese njegovu mrežu. Što nije uradio Čermelj pred golom Javor Matisa na drugoj strani je učinio Radivojević. Kružila je lopta oko šesnaesterca Inđije, Zvekanov je dodao do Radivojevića koji je današnji meč počeo u sredini terena a onda je usledio dobar udarac ka golu. Doduše lopta je svom putu zakačila štopera Jovanovića, taman toliko da bude van domašaja Stanivukovića i domaćin je od 36.minuta vodio 2:0.

Bez obzira na sigurno vođstvo i igru Javor Matisa, gosti se nisu predavali. Ilić je u 41. minutu dugo tražio rešenje, kada je bio opkoljen sa svih strana igračima u belom, vratio je loptu ka Cucinu a on je šalje pred gol gde je glavom preko prečke šalje Bosančić. U dodatnom minutu koliko je ovaj period igre produžio Stojanović nije bilo uzbuđenja pa se na odmor otišlo rezltatom 2:0 za domaću ekipu.

Nastavak počinje sa dve izmene u redovima gostiju i upravo Banjac koji je zamenio Krasića odlično je šutirao da 20 metara a Lazović još jednom dobro interveniše i uz pomoć Jevremovića ne dozvoljava da se Inđija vrati u igru.

U prvom ozbiljnijem napadu u drugom poluvremenu, u 51. minutu Javor Matis postiže svoj treći gol. Prvo je Maričić dugo nosio loptu, predao je Nikoliću a njegov centaršut je bio toliko jak da je Stanivuković lopta ispala iz ruku, i to baš na nogu Petkoviću kojem nije bilo teško da postigne svoj 16 gol i tako stekao uslov da se sa postizanjem još  jednog gola  proglasi najboljim strelcem superlige.

U 54. beležimo veliku priliku za Čermelja kada lopta posle odbijanja od prečke završava u rukama Lazovića. Banjac je odlično šutirao u 58. minutu a Vraga minut kasnije povećava svoje vođstvo na 4:0. Sve je lepo uradio Petković, dugo nosio na leđima svog čuvara Jovanovića. Šutirao je ka golu Stanivuković za trenutak otklanja opasnost a na odbijenu loptu natrčava Varga i donosi prednost od četiri gola razlike.

Sević je u igru ušao u 63. minutu a gol postiže četiri  minuta kasnije. Lako se oslobodio Cucuna a onda lepo i izuzetno precizno pogodio nebranjeni deo mreže za konačnih 5:0.

Inđija deklasirana u Ivanjici

Mogla je Inđija do počasnog gola kada idealnu priliku u 71. minutu ne koristi Banjac. Više nego lako je prevario Rogača ali nije imao mudrosti i znanja da isto uradi i sa Lazovićem.  Poslednju priliku da poveća ionako visok rezultat a samim ti i popne se na vrh liste strelaca imao je Petković u finišu utakmice ali imao je isuviše prepreka ispred sebe pa je na kraju ostalo 5:0 za domaće.

Sledi pauza od desetak dana pa se ekipa ponovo okuplja i kreće u pripreme za novo prvenstvo koje će biti duže i zahtevnije. Više ekipa, obavezni bonus igrači, veća kvota za ispadanje. Većini ekipa veliki problem će praviti novo pravilo oko bonusa jer su u deficitu sa mlađim igračima. Ali sezona je pred nama pa o tom potom.