Prvenac fudbalera Zlatibora (VIDEO)

UŽICE – Istorijski uspeh u superligaškom takmičenju izborili su fudbaleri Zlatibora, koji su kao domaćini u Užicu savladali Mladost iz Lučana sa 1:0. Strelac pogotka bio je Ifet Đakovac u 60. minutu.

Komšije iz Čajetine i Lučana koji su se prvi put sreli u superligaškom nadmetanju odigrali su jednu tvrdu i borbenu utakmicu u kojoj su domaći fudbaleri imali više želje za pobedom, bili bolji i zasluženo na kraju slavili svoju prvu superligašku pobedu.

Gosti su tek posle primljenog gola počeli da igraju, ali to nije bilo dovoljno da stigu do izjednačnja ili eventualnog preokreta.
U prvom poluvremenu Čajetinci su bili konkretniji i bolji protivnik. Imali su više od igre, bili bolji, razigraniji i da su imali više sreće u završnici akcija, mreža Zečevića ne bi ostala netaknuta.

Čuvar mreže gostiju iz Lučana prvi put na visini zadatka bio je u 11. minutu. Janjić je iskosa sa desne strane ubacio loptu u srce šesnaesterca gostuju, dobro postavljeni Đokić glavom ciljao u gol, ali je Zečević loptu skrenuo u korner.

Samo tri minuta kasnije Zečević je prozreo nameru Janjića, koji je petom sa deset metara šutirao u okrvir gola Mladosti. Sa iste razdaljine, posle dobre akcije domaćih šutirao je i Đakovac, ali je Zečević i ovog puta bio na visini zadatka.
Lučanci su samo i finišu prvog poluvremena bili konkretniji u napadu, ali bez ijedne ozbiljne prilike pred mrežom Čupića.
Prvu ozbiljniju priliku u nastavku susreta Čajetinci su pretvorili u zasluženo vođstvo. Igrao se 60. minut kada je brzonogi Jezdimirović asistirao Ćakovcu koji je sa ivice šesnaesterca loptu poslao pod prečku. Bio je to mat u dva poteza.

Šest minuta kasnije usledila je brza kontra Janjića koji je iskosa sa leve strane, sa 25 metara snažno šutirao, ali pored gola. Vođstvo domaćina unelo je nerovozu u redovima Lučanaca koji su pokušavali na sve načine da srede svoje redove i eventualno stignu do izjednačenja. U 80. minutu usledila je i idealna prilika kada je u kaznenom prostoru Mićević snažno šutirao ali je golman Čupić sjano intervenisao i spasao siguran gol. U 84. minutu iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio levu stativu tako da je i ova prilika otišla u nedogled. Pritisak gostiju se nastavlja, ali do kraja susreta nije bilo promene rezultata.

Autor: Z. Đoković