Prva jesenja pobeda u Užicu (video)

UŽICE – Sloboda je uspela da golovima kapitena Miličića pobedi ČSK Pivaru 2:0, i tako ubeleži prvu pobedu na domaćem terenu.

sloboda bogdan1500 gledalaca nije imalo bog zna šta da vidi, ni od domaće a naročito od gostujuće ekipe ali na kraju svih krajeva pišu se samo bodovi. Ristanović je imao dosta kadrovskih problema jer Milekić je već odavno van stroja, Tasić D. Nikola je takođe povređen a Đurić je pocrveneo u Kruševcu. Sloboda je igrala u sastavu: Tasić, Dolmagić, Marjanović, Vidić, Babić, Milanović, Miličić, Petrović (Emerum 58′), Đorđević (Čumić 90′), Vukojičić i Jeremić (Đurić 79′). Ni trener ČSK Pivare Ivanović nije imao sve igrače na raspolaganju jer se povredio njihov najbolji igrač Vukanović pa su Čelarevčani igrali u sastavu: Tankosić, Đekić, Jević, Bajat, Jakšić, Vujošević (Stanić 65′), Kerkez, Mijailović, Tanasić (Jelić 38′), Vukasović i Ilić (Matić 46′). Utakmicu je sudila sudijska trojka: Igor Paunović, Miloš Jovanović i Nikola Miladinović.
Sve je počelo veoma mlako sa obe strane, po sistemu ima vremena. Goste kao da je ošamutio čist zlatiborski vazduh pa nisui mogli da se nadišu, dok promešani sastav Slobode nije uspevao da dođe do neke igre koja bi omogućila pritisak na igrače u crno beloj opremi i tako sve do 15. minuta. Tanasić je pogrešio na sredini terena Jeremić odmah proigrao Miličića koji je bio brži od štopera Jakšića i Bjata, nakon čega je usledio udarac koji je bio dovoljan da prevari Tankosića i Sloboda je povela 1:0. Samo dva minuta posle toga odlično je šutirao Vukasović a Tasić je samo pogledom mogao da iprati let te lopte iznad njegove prečke. Lepu priliku da se upiše u strelce imao je Babić u 20.minutu. Vukojičić je lepo video svog saigrača na drugoj stativu a Bajat uz pomoć svog čuvara mreže spašava svoj gol. Beležimo i priliku Vukojičića u 22.minutu. Lepo je petom Jeremić ostavio loptu a Vukojičić pored spore odbrane ČSK-a šutira zamalo preko gola.Možda je Ilić mogao bolje u 28.minutu kada je iz povoljne prilike šutirao neprecizno. Sloboda je uspela da duplira svoje vođstvo u 37.minutu. Loptu je na sredini terena dobio Vukojičić i kako ga niko nije napadao krenuo je ka golu gostiju. Tu ga je sačekao prvo Kerkez koji ga u strahu od prekršaja ne dira, ali zato ga dočekuje Bajat i za Paunovića nije bilo dileme, jedanaesterac. Loptu je prvo uzeo Jeremić ali ga je od nje sklonio Miličić. Preciznim udarcem Tankosića šalje u desnu, a loptu od stative u mrežu gostiju. Mogao je Đorđević da postigne gol u nadoknadi vremena ali je lošom kontrolom lopte dozvolio Tankosiću da pre njega dođe do nje. Rezultatom 2:0, otišlo se na poluvreme.

Drugo poluvreme je donelo nezanimljiv fudbal i ono što smo izdvojili za drugih 45 minuta može da stane na prste jedne ruke. Đorđevićev udarac u 65.minutu pored gola, pa još jednom Đorđević ovoga puta u 78. kada je Tankosić bio na visini zadatka. Očajni gosti mogli su da smanje rezultat, ni krivi ni dužni u 89.minutu kada je bio neprecizan Matić.
Po svemu viđenom pobeda Slobode je više nego zaslužena i sa ova tri boda Užičani se nalaze na 8. mestu sa sedam bodova. Priliku za popravljanje bodovnog salda imaće u narednom kolu kada ponovo igraju na domaćem terenu kada će protivnik biti Loznica. Neće to biti nimalo lak zadatak a motiv više za crveno crne je poraz od Lozničana u Kupu.