Protiv Pobeda za pobedu (video)

POŽEGA – Sloga u okviru 20.kola Srpske lige zapad gostuje u Beloševcu domaćoj Pobedi.

Sloga i Budućnost Krušik odigrali su nerešeno (1:1), ali na tu utakmicu senku je bacio trener gostujuće ekipe, Dejan Nikolić. Kako nije bio zadovoljan nekim odlukama glavnog sudije Nikitovića, u više navrata je protestvovao da bi ga na kraju Nikitović isključio. Nikolić u prvi mah nije želeo da napusti teren, da bi posle dužeg ubeđivanja to uradio, a njegovim putem je krenuo i Baljak koji je zamenjen u 60.minutu a crveni karton je dobio u 62. jer je sa klupe dobacivao glavnom i pomoćnom sudiji. Valjevci su utakmicu završili sa desetoricom jer je Đorđević dobio crveni karton u 79.minutu, ali to nije uticalo na konačan ishod ovog meča. Desimir Stevanović, koji je svojevremeno branio boje Budućnosti, nema reči opravdanja za ponašanje gostujućeg trenera i njegovih igrača, jer po njegovim rečima ova utakmica je trebalo da bude pravi derbi. Obe ekipe su u vrhu srpskoligaškog zapada, i ljubitelji fudbala su očekivali pravu fudbalsku borbu. Na kraju sve se dobro završilo i podela bodova je najrealniji ishod ovog meča.
Zvezdan Đorđilović protiv Pobede očekuje težak i neizvestan meč, jer je Pobeda upala u nezavidnu situaciju i sledi joj grčevita borba za opstanak. Njega i njegove saigrače to ne treba da opterećuje, već mirnom i pametnom igrom treba osujetiti napade domaćih a iz toga će proisteći opasnost po domaćeg golmana.

Utakmica se igra u nedelju u Beloševcu sa početkom u 16 sati.