Propuštena velika prilika (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u 47. minutu vodio 3:1, ali nije uspeo da sačuva prednost pa je Čukarički autogolom Karišika i Mudrinskog došao da boda.

Oko 300 gledalaca je videlo odličnu fudbalsku predstavu sa 6 golova, u kojoj je Javor Matis vodio sa dva gola razlike u 47. minutu ali je Čukarički hrabrom taktikom stigao do boda. Čukarički je igrao u sastavu: Kirovski, Stevanović, Puškarić, Đurić, Stojanović (Fofana 55’), Bogosavac, Docić (Mudrinski 72’), Drinčić, Owusu (Belaković 55’), Zorić, Bojić. Javor Matis: Đogatović, Ristovski, Karišik, Kornelijus, Amanović, Marčić, Đerić (Crnomarković 76’), Marković (Cvetković 53′), Maričić (Dolmagić 46′), Panić, Mrkaić. Utakmicu je sudio Dragan Čolović iz Raške a pomagli su mu Marko Dimitrijević i Nenad Kurćubić oba iz Kragujevca.

Sam početak utakmice donosi prvu priliku za domaću ekipu. Igaro se 2.minut kada je Đerić ubacio loptu sa desene strane, Mrkaić je šutirao ali je bio izblokiran. U 8. smo videli lep solo prodor Marčića koji nije imao dobru završnicu, kao i pokušaj  Maričića u 15. minutu kada je mladi igrač sredine terena izborio samo korner. Vrlo brzo se ispostavilo da nije bilo baš samo korner jer je posle njegovog izvođenja došlo do promene rezultata. Za trenutak su se gosti odbranili, da bi Amanović vratio loptu pred gol brđana što koristi štoper Javor Matisa, Karišik. Posle njegovog udarca glavom  lopta se od prečke odbila u mrežu i Javor je od 16. minuta vodio 1:0. Na početku 18. minuta beležimo odličan prodor Mrkaića i šteta što ta lopta nije išla do kraja, već je na putu ka golu pogodila Puškarića. Zanimljivo je da je u tim trenucima Lalatović bio u konstatnom dijalogu sa publikom koja je bila iznad klupe gostiju, i to je postao deo tradicije kada ekipe koje on predvodi gostuju u Ivanjici. Čukarički dolazi do izjednačenja u 24.minutu. Stvorila se velika gužva pred golom domaćih. Lopta je nekako došla do Zorića koji je pogodio stativu, odbijena lopta dolazi do Docića koji tu priliku ne propušta i donosi izjednačenje. Kvalitet terena je bio takav da je tražio dosta snage i umešnosti za kontrolisanje lopte pa se u tom periodu igralo između dva šesnaesterca, a domaćin ponovo vodi od 43. minuta. Sve je bilo slično kao kod prvog gola. Začetnik je bio Amanović jer je ponovo poslao loptu pred gol Čukaričkog, Mrkaić  se odlično zagradio i tako stvorio sebi dobru priliku koju je iskortistio i doveo svoju ekipu donovog vođstva. Rezultatom 2:1 završeno je prvo poluvreme.

Nije bolje moglo da počene drugo poluvreme. Igrao se 47. je Dolmagić koji je zamenrio Maričića oduzeo loptu kod gol aut linije i prosledio je do Mrkaića. On je poneo nekoliko koraka, raspalio po njoj i postigao evro gol. Čuka je imala lepu priliku preko Fofane kada se napadač brđana nije najbolje snašao i glavom loptu poslao preko gola. Ali spasa nije bilo u 62. minutu. Uzalud su zvali sa klupe Javor Matisa da spreče Stevanović da centrira. Jaka, precizna lopta je stigla između Đogatovića, Fofane i Karišika da bi je ovaj poslednji zakucao u svoju mrežu. Od 72. minuta Lalatović baca sve katre u napad. Umesto Docića u igru uvodi Mudrinskog koji pored Fofane i Bojića ide pred gol Javor Matisa. Da će biti teško da odbarane vođstvo pokazuje akcija gostiju iz 75.minuta, kada je lopta veoma brzo došla pred gola domaćih ali na sreću Ivanjičana Fofana je bio u ofsajdu. Kada je Jagodić video šta se dešava vrši izmenu Đerić-Crnomarković kako bi pojačao zadnji bedem pred svojim golom. Nisu uspeli u tome jer se ofanziva Čukaričkog isplatila. Posle faula lopta je brzo došla do Bojića koji pronalazi Fofanu, a on Mudrinskog koji je bio sam kao duh na 5 metara i rutinski postiže gol za 3:3. Zakuvalo se i na terenu i na tribinama što je rezultovalo crvenim kartonom Mudrinskog u 81. minutu. Kornelijus mu je bio iza leđa a onda je sevnuo lakat posred lica kanadskog teprezentativca. Malo razmišljanja i konstultacija, i Čolović Mudrinskom pokazuje potpuno zasluženo put u svlačionicu. Od tada Javor preuzima inicijativu Marčić u 90+1 dobro šutira a Kirovski loptu šalje u korner. Nije bilo više vremena za bilo kakvu promenu pa je na kraju ostalo 3:3.

Sledi pauza u prvenstvu koju će Jagodić iskoristiti da oporavi ekipu pre poslednja dva kola u kojima Javor Javor Matis gostuje u Surdulici i dočekuje Bačku. Trener Ivanjičana se nada da će do tada biti spreman i Silva koji će svakako biti osveženje za njegovu ekipu.