Priboj: Rešen problem sa prijemom signala mobilne telefonije u većini sela
PRIBOJ – Žitelji dve trećine teritorije opštine Priboj preko Uvca, ovog proleća su, u najvećoj meri, rešili problem sa prijemom signala mobilne telefonije.
Kako se navodi u saopštenju Opštine Priboj, Telekom Srbije je uz podršku lokalne samouprave postavio i pustio u rad četiri predajnika, čime je kvalitetnim signalom mobilne telefonije pokriven najveći deo seoskog područja, mada su opet ponegde ostali tzv.džepovi, zbog brdsko – planinske konfiguracije terena.
Podsetimo, pre nekoliko godina, urađen je predajnik na koti Krnjača, a potom su, u posledenje dve godine, izgrađeni i predajnici na Javorju, u Zaostru i na koti Kula, u Her Golešima.
Na planini Javorje, nedaleko od kote Ober, Telekom Srbije postavio je predajnik visine stuba 36 metara, koji signalom mobilne telefonije pokriva sela MZ Strmac i Sjeverin i sela drugih mesnih zajednica na ovom području, posebno Sastavaka i Zabrnjice, ali i prosleđuje signal predajniku u Zaostru. Tu je visina stuba takođe 36 metara, a signalom telefonije snabdeva sela MZ Krajčinovića, deo Zabrnjice i MZ Bučje.
U zaseoku Kula, u Her Golešima, MZ Sastavci, postavljen je predajnik visine stuba od 20 metara, koji prima signal sa predajnika na Krnjači i tako signalom mobilne telefonije snabdeva sva okolna sela.
U saopštenju se navodi da na taj način nestaju problemi sa slabim ili nikakvim signalom i visokim računima rominga, zbog blizine Bosne i Hercegovine i Crne Gore.
Navodi se da je „na inicijativu lokalne samouprave, uz pomoć prijatelja Priboja, sredstva za izgradnju i montažu predajnika na području opštine Priboj u poptunosti obezbedio Telekom Srbije“, kao i da je do sada uloženo blizu 2,5 miliona evra.
Iz Opštine Priboj saopštili su da je opština izgradila pristupne puteve do predajnika, u vrednosti od pola miliona dinara, kao i da su „planirani i novi predajnici, kako u selima, tako i na gradskom području“.







